هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در یمن گفت، اعلام آتش‌بس در مردم یمن ایجاد خوش بینی کرده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از القدس العربی، دیوید گریسلی، هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در یمن در کنفرانس خبری در مقر سازمان ملل گفت: ملت یمن بعد از ۷ سال جنگ از آتش بس استقبال کرد. واقعیت این است که مردم یمن خواهان پایان جنگ هستند و این اولین روزنه امیدی است که از مدت‌ها قبل آن را مشاهده کردند. امیدوارم که سیاستمداران این روزنه امید را به سمت حل و فصل مسالمت‌آمیز همیشگی ببرند.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص دلایل عقب‌گرد برخی از کشورهای حامی مالی در منطقه حوزه خلیج فارس از ارائه کمک‌های مالی به یمن گفت،  ما اخیراً کنفرانسی بین کشورهای حامی مالی برگزار کردیم و برخی از کشورها تعهدی برای ارائه کمکی ندادند، گرچه عربستان تعهد داد که ۳۰۰ میلیون دلار ارائه دهد. همچنان احتمال ارائه حمایت‌های مالی بیشتر را بررسی می‌کنیم. من معتقدم که در آینده حمایت‌های مالی بیشتری را دریافت خواهیم کرد. برخی از کشورهای حامی مالی به دلیل فراوانی نیازهای بین المللی دچار خستگی شده‌اند. حامیان مالی همچنین گفته‌اند که نسبت به اینکه کمک‌های انسانی در مسیر درست حرکت نکند، آنها نگران هستند.
این مقام سازمان ملل افزود: کمک‌های انسانی یک مسکّن موقت است تا زمانی که یک سازش سیاسی حاصل شود. در سایه وجود یک سازش سیاسی در آینده ممکن است این کمک‌های مالی سخاوتمندانه‌تر باشد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari