کره شمالی، آمریکا را به خاطر تبدیل بحران اوکراین به یک مساله حقوق بشری و اعمال تحریم علیه روسیه محکوم کرد و رئیس جمهوری آمریکا را "پیرمردی در دوران سالخوردگی" و "مردی با تپق‌های مکرر" دانست.
به گزارش ایسنا، خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به کی‌سی‌ان‌ای در مطلبی نوشت: مساله اوکراین ناگهان به یک مساله حقوق بشری تبدیل شد چرا که آمریکا و رسانه‌های غربی با توطئه‌ای با انگیزه سیاسی برای بدنام کردن روسیه و دستیابی به فروپاشی دولت مسکو، این ماجرا را یک “جنایت جنگی” قلمداد کردند.
در ادامه این مقاله که به زبان انگلیسی منتشر شده، آمده است: این تازه‌ترین داستان رهبری آمریکاست که بدون پایه و اساس از رئیس جمهوری روسیه بد می‌گوید. چنین اظهارات بی‌پروایی تنها می‌تواند از سوی نوادگان یانگی‌ها که در تهاجم و توطئه‌پروری استاد هستند، مطرح شوند.
خبرگزاری رسمی کره شمالی سپس جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا را “پیرمردی در دوران سالخوردگی” با “مشکل زوال عقل” که به خاطر “تپق‌های مکررش معروف است”، توصیف کرد.
در این مطلب آمده است: سوال بزرگ این است که بایدن در این ۵۰ سال حضورش در عرصه سیاست با چنین ضریب هوشی، آیا کاری را درست انجام داده است یا خیر؟
خبرگزاری کی‌سی‌ان‌ای همچنین از آمریکا و کشورهای غربی به خاطر اعمال تحریم علیه روسیه به خاطر حمله‌اش به اوکراین انتقاد کرده و گفت که واشنگتن در این بحران کنونی رویای برنده شدن “جایزه بزرگ” را در سر می‌پروراند.
در این مطلب آمده است: کمپین “تحریم” و “حقوق بشر” آمریکا علیه کشورهای دیگر تنها دست و پایش را می‌بندد و جنایت‌های غیراخلاقی‌اش را فاش می‌کند که در نهایت به ضرر خودش تمام خواهد شد. آمریکا در حال حاضر در یک جنگ باخته مبارزه می‌کند و بازنده نهایی آمریکا خواهد بود.
انتهای پیام
ایران بازنده اصلی و نهایی این زیاده خواهی های امپراتوری روسیه و پوتین است.
ملتی که سگ و گربه میخوره از گرسنگی فساد خانه الیگاچی کمونیست کره شمالی تروریست دیگه کجاست که اظهار نظرش چی باشه . یه مشت اسیر یارو کمونیست بیدین بی قانون سگ خور پوتین پرست با ان موشک پوشکت

source

توسط jahankhabari