بر اساس نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، امانوئل ماکرون و مارین لوپن به حد نصاب ۵۰ درصد دست نیافتند و انتخابات به دور دوم کشیده شد.
به گزارش ایسنا به نقل از شبکه الجزیره، با بسته شدن همه مراکز رای‌گیری در فرانسه، شمارش آرای اولین دور انتخابات ریاست جمهوری این کشور آغاز شده است.
 ماکرون با ۲۸.۵ درصد پیشتاز نتایج اولیه دور اول انتخابات ریاست جمهوری است و مارین لوپن با ۲۴.۴ درصد در رتبه دوم قرار دارد. بر اساس این نتایج، امانوئل ماکرون رئیس فعلی فرانسه و مارین لوپن به دور دوم انتخابات راه یافتند.
در انتخابات امروز «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه از حزب «جمهوری به‌پیش» برای تمدید دوره ریاست جمهوری خود با ۱۱ نامزد دیگر رقابت کرد.
«ان ایدالگو»، نامزد حزب سوسیالیست از طرفدارانش خواست در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه از امانوئل ماکرون حمایت کنند. والری پکرس دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نیز اعلام کرد که “من حمایتم را از امانوئل ماکرون در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اعلام می‌کنم.”
انتخابات ریاست ‌جمهوری فرانسه روز یکشنبه، ۱۰ آوریل، آغاز شد. اولین آمار که در بعدازظهر به وقت پاریس منتشر شد، خبر از مشارکت درصد نسبتا پایینی از مردم می‌دهد. طبق این آمار اولیه که وزارت کشور فرانسه منتشر کرده است، مشارکت چند درصد پایین‌تر از انتخابات سال ۲۰۱۷ است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari