وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که طرح اولیه روسیه برای تسلط بر اوکراین با شکست فاجعه باری روبرو شده است.
به گزارش ایسنا، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا امروز در سخنانی گفت که آنچه در اوکراین دیده شد، در واقع یک شکست استراتژیک برای روسیه است و طرح اولیه مسکو برای تسلط بر اوکراین با شکست فاجعه باری روبرو شد.
بلینکن افزود: اوکراین اکنون متحدتر است و برای مدت طولانی‌تری به عنوان یک کشور مستقل داری حاکمیت باقی خواهد ماند.
وی تصریح کرد: قدرت روسیه به شدت کاهش یافته است و غرب امروز بیش از هر زمان دیگری متحد شده است.
بلینکن افزود: روسیه م‌ خواست اوکراین را تحت سلطه خود درآورد، قدرت خود را نشان دهد و غرب را دچار دودستگی کند، اما در همه این موارد شکست خورد.
وی تأکید کرد که آینده ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه توسط مردم آن کشور تعیین می‌شود و  چگونگی پایان جنگ در اوکراین بستگی به خواسته اوکراینی‌ها و رهبران منتخب آنها دارد.
وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه ابدی نیست و به منظور تغییر رفتار آن است.
انتهای پیام
جنگ اوکراین نشان داد که روسیه نه تنها ابرقدرت نیست بلکه یک ببر کاغذیست و جیزی به عنوان سلاح هسته ای در اختیار ندارد و خالی بندی می کند و دلش را خوش کرده که رقیب اتمی امریکاست. در حالی که امریکا هم ابرقدرت نیست و سلاح هسته ای ندارد. امریکا در اینده ای نزدیک درگیر جنگ خواهد شد و به همین دلیل امریکا در حال ساخت دیوار مکزیک می باشد تا از طریق این دیوار و مین گذاری مسیرها و همجنین استقرار ارتش امریکا در ایالتهای جنوبی هم مرز با مکزیک جلوی ورود سیل پناه جویان گرسنه امریکای جنوبی را بگیرد. ساخت دیوار مکزیک برای امنیت امریکا به حدی است که ترامپ رییس جمهور سابق امریکا شخصا پیگیر ساخت این دیوار است.
رجز خوانی برای تشدید جنگ در جهت منافع آمریکا
آمریکا و انگلیس مادر تمامی جنایات عالم هستن
من نمیدونم آمریکا تو جنگ افغانستان.سوریه.عراق.لیبی.سومالی.ویتنام ومبارزه با تروریسم داعش وطالبان والقاعده و جنگای نیابتش در جهان چه غلطی کرده که اینقد در کمال پر رویی هی دم از صلح و دموکراسی میزنه.لعنت به این لکه ننگ دنیا که بعد از این همه شکست و ناکامی در جنگ وسیاست خارجی بازوراجی میکنه.
خوب شد که روسیه اون وحشیگری آمریکاییها را در حملات نداشت هر چند که این روش برای این وحشیها دستاویزی برای ضعیف جلوه دادن روسها بشه.
به جان مامانت قدرت شما دایماً در افزایش است !!! ، خوش باش. همیشه خوابیده پارس کردنتان را همه شاهد بوده اند.جالب است که از رو نمی روید.
یا خیلی احمق هستی وسیاست بلد نیستی ویا اینکه دشمن مردم اوکراین هستی چون با این گونه حرفهای نسنجیده می خواهی روسیه را تحریک بکنی تا تمام خاک اوکراین را به آتش بکشد تا قدرت خودش را به رخ غرب بکشد زلنسکی هم که یک دلقک تمام معنا عقل خودش را در اختیار شما گذاشته و به کشور ومردم اوکراین رحم نمی کند چونکه می‌داند آخر سر با یک پرواز می تواند اوکراین را ترک کرده وخود را نجات بدهد این مردم هستن که جان ومال خود را از دست خواهند داد
پوتین و روسیه قدرت نداشتن ، بلکه توهم و پوشالی بود و آن نیز اثبات گردید ! باید به آن کشورهای که پشت این قدرت پوشالی مخفی شده بودند باید گفت ؛ به هیچ کشوری نباید باج داد ، ولی اگر قرار باشد روزی هم باج بدهید به شغال و کفتار ندهید به شیر که سلطان جنگ است ، شیر !!!
که خبری از تغییر رفتار نیست
اگه مردم روسیه تصمیم میگیرند به شماهاربطی نداردکه ضعیف یاقوی خراب کردین سعی نکنید درستش کنید
۴۰ساله ما سرویس شدیم حالا نوبت روسیه هست تمام بدبختی ها و فلاکتهایی که کشیدیم و میکشیم از دست این روسیه کمونیست و کثیف هست ان شاالله به امید نابودی روسیه
حاجی محور شرارت،روسیه،سوریه و … رو که سرویس کردید،دمتون گرم ولی خوب مسئولیت رهبری جهانی شما نیاز به حمایت بیشتر از اوکراین داره،حتی اگه مجبور باشید باید در اوکراین بجنگید ولی مشکل سیاست های جاه طلبانه شماست نه مسئولیت طلبانه،مثلا باید عربستان رو هم سرویس می کردید و یمن رو برای حاکمیت مردمی آماده می کردید نه اینکه از پولدارا حمایت کنید بزنید تو سر ندارا. از آمریکا انتظار حمایت از دموکراسی در برابر همه ی حکومت های اقتدارگرا میره ولی حاکمان جاه طلبش،این درک رو ندارن،هر چند وظیفه شما ملت سازی نیست.

source

توسط jahankhabari