سخنگوی پنتاگون، در نشست خبری خود با خبرنگاران اعلام کرد که نیروهای روسی هنوز بسیاری از قابلیت‌های دفاع هوایی خود را در اختیار دارند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، «جان کربی»، سخنگوی پنتاگون، در نشست خبری خود با خبرنگاران اعلام کرد که به اعتقاد ایالات متحده، روسیه تمام واحدهای خود را از اطراف کیف و چرنیهف به بلاروس و مناطق شرق اوکراین منتقل کرده است.
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که ایالات متحده بر این باور است که این واحدها می‌توانند دوباره تجهیز و تأمین شوند و سپس به دیگر مناطق اوکراین فرستاده شوند.
کربی گفت: «ما نشانه‌های اولیه‌ای را دیده‌ایم که نشان می‌دهد روس‌ها در واقع تلاش می‌کنند تا جبهه خود را در دونباس تقویت کنند.»
این مقام آمریکایی به تصاویری از خودروهای روسی که به سمت جنوب به سمت شهر ایزیوم حرکت می‌کردند، اشاره کرد و گفت: «ما معتقدیم که این مراحل اولیه تقویت نیروهای روسی در دونباس است. برای ما مشخص نیست که چه تعداد وسیله نقلیه در این کاروان وجود دارد و دقیقاً چه چیزی را حمل می‎‌کنند. به نظر می‌رسد این ترکیبی از خودروهای حامل پرسنل و همچنین خودروهای زرهی و شاید برخی از توپخانه و شاید برخی از قابلیت‌های توانمندسازی باشد.»
کربی همچنین گفت: «ما دیده‌ایم که روس‌ها در چند هفته گذشته به فرودگاه‌ها حمله کرده‌اند… درست در روز گذشته یا قبل از آن.»
به گفته جان کربی، نیروهای روسی هنوز بسیاری از قابلیت‌های دفاع هوایی خود را در اختیار دارند، بنابراین ما با متحدان و شرکای خود برای کمک به ورود سامانه‌های دفاع هوایی دوربرد به اوکراین کار می‌کنیم.»
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari