یک مقام ارشد پنتاگون امروز تصریح کرد: واشنگتن نمی تواند استفاده از عوامل شیمیایی در شهر «ماریوپل» واقع در اوکراین را مورد تأیید قرار دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا امروز سه شنبه تأکید کرد که واشنگتن نمی تواند استفاده از عوامل شیمیایی در شهر «ماریوپل» واقع در اوکراین را تایید کند.
به گزارش اسپوتنیک، این مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا در این خصوص گفت: ما نمی توانیم گزارش هایی را که دیروز در رسانه های اجتماعی منتشر شد مبنی بر استفاده از عوامل شیمیایی در ماریوپل تایید کنیم.
وی در این ارتباط اضافه کرد: ما هنوز در حال ارزیابی اوضاع هستیم.
وزارت دفاع آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که از نزدیک گزارش‌ها در مورد اولین استفاده احتمالی روسیه از سلاح‌های شیمیایی در جنگ اوکراین را زیر نظر دارد.
«جان کربی» سخنگوی پنتاگون دوشنبه شب در بیانیه‌ای گفت که نسبت به گزارش‌ها درباره حمله شیمیایی در شهر ماریوپل که به شدت تحت محاصره است، «عمیقاً نگران» است.
در بیانیه کربی آمده بود: در حال حاضر نمی‌توانیم تأیید کنیم و به نظارت دقیق اوضاع ادامه خواهیم داد.
گردان آزوف که یک واحد نظامی ملی‌گرایان اوکراین است و اکنون برای حفاظت از بندر ماریوپل می‌جنگد، اواخر شب دوشنبه در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود ادعا کرده بود که یک «ماده سمی» از یک پهپاد روسی در اوایل عصر همان روز پرتاب شده است.
گفته شده این ماده ناشناخته باعث نارسایی تنفسی و علائم دهلیزی و یک اختلال عصبی شده است.
با این حال تا کنون هیچ مدرکی از طرف گردان آزوف برای تأیید حمله ادعایی شیمیایی ارائه نشده است.
اگرچه ناتو و رهبران غربی پیشتر ادعا کرده بودند که روسیه احتمالاً در حال آماده شدن برای استفاده از سلاح‌های شیمیایی در اوکراین است، اما مسکو برنامه استفاده از سلاح های شیمیایی را رد کرده و در مقابل اوکراین را متهم به طراحی چنین حمله‌ای علیه نیروهای روسیه کرده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari