بایدن با کمک ۸۰۰ میلیون دلاری نظامی به اوکراین موافقت کرد تا حجم کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین به ۲.۵ میلیارد دلار برسد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا موافقت خود را با ۸۰۰ میلیون دلار کمک نظامی از جمله ارسال توپخانه‌های سنگین به اوکراین اعلام کرد.
بایدن در بیانیه‌ای پس از تماس تلفنی با «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین گفت: این بسته که کل کمک‌های نظامی را از زمان تهاجم نیروهای روسیه در فوریه به بیش از ۲.۵ میلیارد دلار می‌رساند، شامل سامانه‌های توپخانه، گلوله‌های توپخانه، نفربرهای زرهی و قایق‌های دفاع ساحلی بدون سرنشین است.
بایدن گفت که او همچنین انتقال هلیکوپترهای اضافی را تأیید کرده است و افزود که تجهیزات ارائه شده به اوکراین برای مقابله با تهاجم روسیه بسیار حیاتی است.
گفته شده بسته جدید حمایتی شامل ۱۱ هلیکوپتر Mi-۱۷ و ۱۸ هویتزر ۱۵۵ میلی متری به همراه ۴۰ هزار گلوله توپ، رادار ضد توپخانه، ۲۰۰ نفربر زرهی و ۳۰۰ هواپیمای بدون سرنشین Switchblade است.
این اولین باری است که هویتزر توسط ایالات متحده در اختیار اوکراین قرار می‌گیرد.
همزمان «جان کربی»، سخنگوی پنتاگون گفت که برخی از این سامانه‌ها، مانند هویتزرها و رادارها برای نیروهای اوکراینی که عادت به استفاده از تجهیزات نظامی آمریکایی ندارند، به آموزش اضافی نیاز دارند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari