نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد که عراق امروز در مرحله حساسی برای ساخت کشور قرار دارد و نباید عراقی‌ها در برابر یکدیگر سلاح به دست گیرند، بلکه باید تنها در برابر دشمنان خارجی و گروه‌های تروریستی از آن استفاده شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق عصر چهارشنبه در سخنانی گفت: سال‌هاست که شرایط سخت و پیچیده‌ای را پشت سر می‌گذاریم و برای عبور از این چالش‌ها و عدم تکرار دوباره آنها باید دست به دست هم دهیم تا فرزندان بیشتری از ما کشته نشوند.
وی تصریح کرد: این دولت کارهای زیادی انجام داده و توانسته از بسیاری از بحران‌ها عبور کند و بحران‌هایی وجود دارد که نتوانسته‌ایم از آنها عبور کنیم، ما نیاز به زمان و صبر داریم و نه اینکه به رقابت‌های سیاسی، اجتماعی و حزبی کشیده شویم و برای جلوگیری از خونریزی و قربانیان نباید به سمت درگیری برویم.
الکاظمی افزود: ما باید با تمام توان برای ساخت عراق و آینده آن به خاطر فرزندانمان و فرزندان شهدایی که فداکاری کردند، تلاش کنیم. من از پارلمان و جناح‌های سیاسی می‌خواهم که به دلیل عدم وجود بودجه و برای پاسخگویی به تعهدات خود در قبال مردم در رای‌گیری قانون امنیت غذایی سرعت بخشند.

انتهای پیام

source

توسط jahankhabari