رئیس‌جمهوری فرانسه گفت، اینکه روسیه در اوکراین مرتکب"نسل‌کشی" شده است یا خیر، باید توسط وکلا تعیین شود، نه سیاستمداران.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه اعلام کرد که در گفت‌وگو با ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی خود درباره علت خودداری‌اش از اطلاق کلمه «نسل‌کشی» به وقایع اوکراین، توضیح داده است.
ماکرون در یک برنامه رادیویی فرانسه گفت، نه سیاستمداران، بلکه وکلا باید تعیین کنند که آیا اصطلاح «نسل‌کشی» برای توصیف اقدامات روسیه در اوکراین مناسب است یا خیر.
او گفت: اگر نسل‌کشی اتفاق افتاده باشد، پس بر اساس کنوانسیون‌های بین‌المللی باید کشورهایی که چنین باوری دارند وارد عمل شده و مداخله کنند. فکر نمی‌کنم مردم چنین چیزی را بخواهند.
رئیس‌جمهوری فرانسه ادامه داد: کمک کردن یک چیز است و ایجاد تنش با لغاتی که هیچ منطقی در پس آن‌ها نیست، چیز دیگر.
جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا پیش‌تر وقایع اوکراین را نسل‌کشی نامید و ماکرون در روز چهارشنبه با این اظهار نظر بایدن مخالفت کرد.
انتهای پیام
مکرون خوب گفته ، اما فکر کنم یه کمی دیر گفته چون خانم لوپن احتمالا رییس جمهور بشه
یکی از مدیران قدیمی انگلیسی ناتو گفته بود «ناتو وجود دارد تا در اروپا آمریکا را داخل، روسیه را خارج و آلمان را پایین نگه دارد». خب با تحریم خط لوله گاز نورداستریم 2 و در آتش جنگ اوکراین روسیه دمیدن ناتو و با توجه به مشکلات تجاری دنیا و به ویژه اروپا بخاطر نفت، گاز، روغن، غلات، کود و و و وجد اینها در آمریکای شمالی آیا این یک زمان تنفس برای هژمونی امریکا است؟ آیا دلیل تقلای اروپا برای پایان سریعتر و تقلای آمریکایی‌ها و انگلوساکسن ها به ادامه دار شدن جنگ در همین است؟ سوال اینکه زلنسکی مرد کدام طرف است؟

source

توسط jahankhabari