منابع خبری گزارش دادند که رئیس جمهور چین در تماس تلفنی با ولیعهد عربستان سعودی آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و همینطور گستره روابط دوجانبه میان دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم،‌ شی جینپینگ، رئیس جمهور چین، امروز(جمعه) با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به صورت تلفنی گفتگو کرد.
شی جینپینگ در این تماس تلفنی با بررسی گستره روابط میان چین و عربستان بر تقویت همکاری‌های دوجانبه میان دو کشور تاکید کرد.
همچنین رئیس جمهور چین در جریان این تماس تلفنی، آخرین تحولات در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی را با بن سلمان مورد بحث و بررسی قرار داد.
خبرگزاری چینی شینهوا گزارش داد، رئیس جمهور چین در صحبت با ولیعهد عربستان،  خاطرنشان کرد: شرایط بین المللی و منطقه‌ای در حال حاضر دستخوش تغییرات عمیق و پیچیده‌ای گشته شده‌اند که اهمیت راهبردی و همه جانبه روابط چین و عربستان را بیشتر شاخته‌اند.
وی همچنین گفت که طی یک سال گذشته، چین و عربستان تلاش‌های خود را با هم ترکیب و با هم به جلو حرکت کرده‌اند و روابط دوجانبه میان دو کشور را توسعه داده‌اند.
رئیس جمهور چین در نهایت در این تماس تلفنی از محمد بن سلمان خواست تا سلام خود را به سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان برساند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari