منتقد سرشناس کرملین از غول‌های رسانه‌های اجتماعی همچون گوگل و متا/فیس‌بوک خواست تا به ابزارها و پلتفورم‌های تبلیغاتی خود اجازه دهند تا به صورت انتخابی تغییر کاربری دهند تا یک کمپین تبلیغاتی سراسری راه اندازی کنند که واقعیت خونین "عملیات نظامی ویژه" کرملین را نشان دهد و با این کار به دور زدن سلطه رئیس جمهور روسیه بر رسانه‌ها و ارائه اطلاعات به مردم عادی روس درباره واقعیت جنگ در اوکراین کمک کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه تک‌کرانچ، الکسی ناوالنی در رشته توییتی طولانی تفکرات خود را مطرح کرد و مستقیما از گوگل و متا و تعدادی از رهبران سیاسی غربی خواست تا بررسی کنند که چطور می‌توانند جبهه‌ای دوم در برابر “جنایت‌های جنگی کرملین” ایجاد کنند.
وی گفت: نخست باید متوجه باشید که هیچ ۷۵ درصد حمایتی از جنگ با اوکراین در داخل روسیه وجود ندارد. این دروغ کرملین است. با توجه به اینکه مردم روسیه با استفاده از واژه “جنگ” ممکن است به ۱۵ سال حبس محکوم شوند، غیرممکن است که صدای مخالفت خود را ابراز کنند. سرویس مخفی روسیه در حال حاضر هیچ کار مهم دیگری جز بازداشت افراد به خاطر پست‌های ضد جنگ ندارد.
ناوالنی افزود: در حقیقت اکثر روس‌ها نسبت به آنچه که در اوکراین رخ می‌دهد، تصور کاملا متفاوتی دارند. برای آنها پوتین جنگ بسیار کوچک و موفقی را با خونریزی اندک راه انداخته است. ارتش ما قهرمان است و تقریبا هیچ تلفاتی در بین آنها نیست.
این منتقد سرشناس تصریح کرد: آنچه من شاهد هستم این است که ۸۶ درصد از جوانان روسیه از پلتفورم‌های رسانه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام رسان همچون یوتیوب، اینستاگرام، واتس‌اپ، گوگل و فیس بوک استفاده می‌کنند و این پلتفورم‌ها می‌توانند با یک کمپین تبلیغاتی یک “کمپین ضد جنگ ملی عظیم” به راه اندازند.
وی گفت: برای عملی شدن ایده من، یک کمپین تبلیغاتی سراسری لازم است. هنگامی که گوگل و متا فروش تبلیغات در داخل روسیه را متوقف کردند، کار اپوزیسیون پیچیده شد. در نهایت ما به تحریک‌کننده احتیاج داریم نه طرفدار بلکه مخالف و افراد دچار تردید شده. ما با پروپاگاندای پوتین مبارزه کرده و پیروز شده‌ایم. پیروزی دوفاکتوی اوپزیسیون در انتخابات با کمک تبلیغات هدفمند ممکن شد.  
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari