شبکه خبری المیادین به نقل از منابع خود از تماس های میانجی مصری با رهبران جنبش حماس به منظور رایزنی درباه تحولات اوضاع فلسطین و قدس اشغالی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه خبری المیادین به نقل از منابع مطلع گزارش داد که مصر از امروز با مقامات ارشد حماس برای رایزنی درباره تحولات فلسطین و قدس اشغالی در تماس است و جنبش حماس به مصر اعلام کرده که اقدامات رژیم اشغالگر صهیونیستی غیرقابل قبول است.
بر اساس این گزارش، منابع المیادین گفتند که مصر از صبح جمعه با رهبران حماس به منظور رایزنی پیرامون تحولات قدس اشغالی و وضعیت عمومی در فلسطین در تماس بوده است.
این منابع افزودند که قاهره چندین بار پیام آرام سازی رژیم صهیونیستی را به اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس و «روحی مشتهی» عضو دفتر سیاسی این جنبش در غزه منتقل کرده و حماس به طرف مصری ابلاغ کرده است که اقدامات رژیم صهیونیستی و رویدادهای جاری پذیرفتنی نیست.
منابع مذکور تصریح کردند که حماس بر لزوم پایان طرح تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی تاکید کرده است.
حماس همچنین تصریح کرد که معادله غزه و قدس همچنان پابرجاست و از دستاوردهای نبرد شمشیر قدس عقب نشینی نخواهد شد.
حماس در عین حال لزوم آزادی فوری بازداشت شدگان امروز در مسجدالاقصی را به طرف مصری ابلاغ کرد.
این جنبش تاکید کد که تکرار هتک حرمت مسجدالاقصی موجب انفجار دوباره اوضاع خواهد شد و نمی‌توان غزه را از معادله قدس جدا دانست و رژیم اشغالگر برداشت نادرستی از اوضاع نوار غزه دارد و گروه‌های فلسطینی خطوط قرمزی را تعیین کرده اند که عبور از آنها ممکن نیست.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari