وزارت خارجه پاکستان در حالی نسبت به تداوم استفاده از خاک افغانستان از سوی گروه های تروریستی ضد اسلام آباد هشدار داد که این روزها درگیری ها در مرز مشترک دو کشور افزایش یافته است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جئو نیوز، «عاصم افتخار» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در بیانیه‌ای نسبت به تنش‌های مرزی اخیر با افغانستان هشدار داد و گفت حملات تروریستی در امتداد خط مرزی دو کشور در چند روز گذشته، افزایش چشمگیری داشته و نیروهای امنیتی پاکستان هدف قرار گرفته اند.
وی در این باره افزود: تروریست‌ها در حالی که خود را از مجازات مصون می‌دانند، از خاک افغانستان برای انجام اقداماتی علیه پاکستان استفاده می‌کنند.
افتخار همچنین گفت چندین ماه است که مقامات دو کشور از طریق کانال‌های مربوطه در راستای هماهنگی و تأمین امنیت مؤثر در امتداد مرز مشترک، رایزنی می‌کنند.
با این حال، وی گفت: متأسفانه عناصر گروه‌های تروریستی نظیر «تحریک طالبان» به حملات خود علیه مواضع امنیت مرزی پاکستان ادامه داده و شماری از نظامیان ما را به شهادت رساندند.
افتخار در نهایت افزود: این اقدامات تروریستی تلاش‌های افغانستان را برای حفظ صلح و ثبات مرزی تحت الشعاع قرار می‌دهد.
سه روز پیش، هفت نظامی پاکستان در منطقه وزیرستان شمالی، در درگیری با عناصر تروریستی کشته شدند.
این در حالی است که طبق گزارش رسانه‌های محلی، روز گذشته جنگنده‌های پاکستان مواضعی را در ولایات «خوست» و «کنر» در مرز افغانستان بمباران کردند.
در پی تشدید درگیری‌ها، پاکستان و افغانستان دیپلمات‌های ارشد سفارت خانه‌های یکدیگر را احضار کردند.
این در حالی است که گفته می‌شود امروز یک شنبه، ولایات خوست و کنر در اعتراض به حملات هوایی پاکستان که به روایتی، به کشته شدن ۳۰ غیرنظامی منجر شده، صحنه تظاهرات‌های مردمی است.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari