بامداد امروز(جمعه)، در میان درگیری‌های شدید مقاومت فلسطین با نیروهای رژیم صهیونیستی، این نیروها به کمپ آوارگان "جنین"، "وادی بورقین" و منطقه "الحدف" در شهر جنین یورش بردند و خانه‌ای را با موشک بمباران کردند.
به گزارش ایسنا،‌ به نقل از روسیا الیوم،  منابع محلی اعلام کردند که نیروهای رژیم صهیونیستی  خانه ساکر محمود الدبایی را در محله الحدف در جنین محاصره کرده و در حالیکه افرادی در آن خانه زندانی شده بودند، چندین بار آن را بمباران کردند.
در همین راستا، نیروهای صهیونیستی همچنین عملیات دستگیری گسترده‌ای را در سراسر کرانه باختری انجام دادند.
به دنبال این یورش‌ها،  وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که ۱۱ فلسطینی امروز(جمعه) به دلیل مورد هدف قرار گرفته شدن توسط نیروهای اسرائیلی مجروح و زخمی شدند.
همچنین در جریان درگیری‌ها یک افسر یگان ویژه یمام در اردوگاه جنین کشته شد.
برخی منابع اعلام کردند که در درگیری مسلحانه مبارزان فلسطینی با اشغالگران اسرائیلی در اردوگاه جنین، 3 نظامی دیگر اسرائیلی نیز زخمی شدند.
برخی منابع صهیونیستی گفته‌اند که این نظامی اسرائیلی به شدت مجروح شده و وضعیت خطرناکی دارد. این در حالی است که برخی منابع نیز خبر از هلاکت وی می‌دهند.
همزمان تشکیلات خودگردان فلسطین از آمریکا خواست برای توقف فوری حملات رژیم صهیونیستی به جنین که ممکن است اوضاع را به سمت نقطه غیرقابل بازگشت پیش ببرد، مداخله کند.
تشکیلات خودگردان تاکید کرد که حمله به جنین و قدس و مقدسات فلسطین و ادامه شهرک‌سازی در اراضی اشغالی، موجب انفجار اوضاع و تشدید تنش و درگیری‌ها خواهد شد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari