رئیس جمهور ترکیه می‌گوید میتسوتاکیس نخست وزیر یونان دیگر برای او وجود ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه روز دوشنبه با انتقاد از مواضع دولت یونان علیه ترکیه گفت که «کیریاکوس میتسوتاکیس»، نخست‌وزیر یونان پس از سفر به ایالات متحده دیگر برای او وجود ندارد.
اردوغان در سخنان خود میتسوتاکیس را متهم کرد که تلاش می‌کند جلوی فروش جنگنده‌های F-16 به ترکیه را بگیرد.
اردوغان گفت: «ما توافق کرده بودیم که کشورهای ثالث را وارد مناقشه خود با او نکنیم. با وجود این، او هفته گذشته به آمریکا سفر کرد و در کنگره صحبت کرد و به آنها هشدار داد که F-16 به ترکیه ندهند.»
رئیس جمهور ترکیه در ادامه تاکید کرد: «نخست وزیر فعلی یونان دیگر برای من وجود دارد. من هرگز حاضر به ملاقات با او نیستم. ما راه خود را فقط با سیاستمداران محترم ادامه خواهیم داد.»
تحلیلگران نظامی گفته‌اند که ضروری است ترکیه برای تقابل با یونان، ناوگان جنگنده «اف -۱۶» خود را به اف -۱۶ بلاک ارتقا دهد، ارتقایی که درحال حاضر در یونان در حال انجام است، اما در ترکیه انجام نشده است.
یک نشریه ترکیه‌ای نیز روز دوشنبه نوشت که در صورت عدم فروش جنگنده‌های «اف -۱۶ بلاک» از سوی آمریکا، آنکارا سفارش جنگنده نسل پنجم سوخ و-۵۷ به روسیه می‌دهد.
روزنامه ترکیه‌ای «ملیت» نوشت که اگر کنگره آمریکا از فروش جنگنده‌های اف -۱۶ به این کشور امتناع کند، ترکیه ممکن است خرید هواپیمای سوخ و-۵۷ روسیه را بررسی کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari