خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، رهبر کره شمالی و دیگر مقامات ارشد در جریان یک نشست حزبی مهم در مورد افزایش ماموریت‌ها و اصلاح برنامه‌های عملیاتی واحدهای نظامی خط مقدم گفت‌وگو کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این خبر دو ماه پس از آن منتشر شد که دولت کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی صریحا به استقرار تسلیحات اتمی تاکتیکی در واحدهای توپخانه‌ای خط مقدم اشاره کرد. بر اساس گزارشات، ظاهرا پیونگ‌یانگ آمادگی‌ها برای انجام یک آزمایش اتمی به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای ساخت و توسعه کلاهک‌های اتمی ‌کوچک‌تر که بتوانند بر تسلیحات هدایت‌شونده تاکتیکی و موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد پیشرفته نصب شوند را تکمیل کرده است.
خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA گزارش داد: در دومین روز از سومین نشست هشتمین کمیسیون مرکزی ارتش حزب کارگران کره شمالی که از روز سه‌شنبه آغاز شد، درباره وظایف عملیاتی واحدهای خط مقدم ارتش کره شمالی و اصلاح طرح‌های عملیاتی صحبت شد.
این خبرگزاری افزود: در بین دیگر محورهای برنامه این نشست که به ریاست کیم جونگ اون برگزار شده بود، مسائل مربوط به سازماندهی مجدد تشکیلات سازمانی نظامی کلیدی قرار داشتند.
در ادامه این گزارش آمده است: در رابطه با تصویب برنامه‌های نظامی مهم برای تقویت ظرفیت‌های عملیاتی واحدهای خط مقدم، کیم جونگ اون بر اهمیت این کار و شفاف‌سازی همه اصول، وظایف و راه‌های اجرای آن تاکید کرد.
تصاویر منتشر شده توسط خبرگزاری KCNA نشان داد، ری تائه-سوپ، رئیس ستاد کل ارتش کره شمالی با استفاده از یک نقشه نظامی از منطقه شرقی و دریای شرق گزارش و طرح خود را به کیم جونگ اون ارائه داد. ظاهرا این نقشه محرمانه است چرا که تصویر منتشر شده، تار شده است.
بر اساس گزارشات، پاک جونگ-چون و ری پیونگ-چول، دو مقام ارشد ارتش که در سمت راست کیم جونگ اون نشسته بودند، در حال حاضر به عنوان معاون رئیس کمیسیون مرکزی ارتش حزب کارگران کره شمالی خدمت می‌کنند.  
هنوز مشخص نیست که این نشست چه زمانی پایان می‌یابد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari