فراکسیون «وفاداری به مقاومت» اعلام کرد که این فراکسیون، «نجیب میقاتی» نخست وزیر کنونی لبنان را به عنوان نامزد خود برای تصدی پست نخست وزیری معرفی کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «محمد رعد» رئیس فراکسیون «وفاداری به مقاومت» اعلام کرد که این فراکسیون، «نجیب میقاتی» نخست وزیر کنونی لبنان را به عنوان نامزد خود برای تصدی پست نخست وزیری معرفی کرده است.
بر اساس این گزارش، رئیس فراکسیون «وفاداری به مقاومت» افزود: ما پس از مشورت‌ها و رایزنی‌ها تصمیم گرفتیم نجیب میقاتی را به عنوان نامزد خود برای تصدی پست نخست وزیری معرفی نمائیم.
این نماینده پارلمان لبنان در ادامه نیز اظهار داشت: در حال حاضر، معتقدیم که لبنان نیازمند یک دولت قوی است؛ دولتی که بتواند تمامی امور کشور را اداره کند و بحران‌های مختلف را حل و فصل نماید.
پیش از این، عبدالرحمن البرزی نماینده پارلمان لبنان به موضع گیری درباره معرفی نخست وزیر جدید لبنان پرداخت و اعلام کرد که برخی گروههای سیاسی خواهان ادامه فعالیت نجیب میقاتی هستند اما برخی دیگر به دنبال شخصیت‌های دیگری هستند.
وی افزود: برخی خواهان این هستند که نخست وزیر از خارج از پارلمان باشد و برخی دیگر خواهان نخست وزیری از داخل پارلمان هستند. برخی خواهان نخست وزیر تکنوکرات هستند و برخی دیگر نخست وزیری را می‌خواهند که پشتوانه سیاسی داشته باشد.
البرزی تاکید کرد: رویکرد واحدی در این زمینه وجود ندارد، اما در سایه نظام دموکراتیک پارلمانی، بهتر است که نخست وزیر پشتوانه سیاسی و توان تکنوکرات داشته باشد. به هر حال این به سیاستمداران و گروههای سیاسی مربوط است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari