سخنگوی کرملین ادعاهای کی یف در خصوص سرقت غلات از اوکراین، که از سوی ترکیه هم تکرار شد، را رد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فایننشال پست، سخنگوی کرملین به ادعاهای ترکیه در خصوص سرقت غلات از اوکراین پاسخ داد و آن را تکذیب کرد.
«دیمیتری پسکوف» امروز پنج شنبه در واکنش به طرح ادعای سرقت غلات از سوی ترکیه، گفت روسیه هیچ غله‌ای از اوکراین را دزدی نکرده است
سخنگوی کرملین در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه مبنی بر اینکه آنکارا در مورد ادعای غلات مسروقه تحقیق خواهد کرد، گفت: این را باید از وزارت خارجه پیگیر باشید. روسیه هیچ غله‌ای را (از اوکراین) ندزدیده است.
سفیر کی یف در آنکارا اوایل ژوئن مدعی شد خریداران ترک از جمله کسانی هستند که غلاتی را که روسیه از اوکراین دزدیده، را دریافت کردند. دیپلمات اوکراینی افزود که او از ترکیه خواسته است برای شناسایی و دستگیری افراد مسئول محموله‌های ادعایی اقدام کند.
دولت ترکیه به تازگی اعلام کرده است که اتهامات مطرح شده از سوی کی یف را بررسی می‌کند و اجازه نمی‌دهد چنین غلاتی وارد این کشور شود.
این در حالیست که تلاش‌های دیپلماتیک ترکیه موسوم به «دیپلماسی خط قرمز» برای حل بحران غذا ناشی جنگ در کشور اوکراین و خروج کشتی‌های حامل غلات از بنادر این کشور به‌طور مطلوبی پیش می‌رود.
روسیه در ۲۴ فوریه سال جاری میلادی (۵ اسفند سال گذشته) عملیات ویژه نظامی خود در اوکراین را با هدف غیرنظامی و نازی زدایی کردن این کشور آغاز کرد. این اقدام روسیه در حالی صورت گرفته است که به گفته مقامات این کشور چاره دیگری در برابر مسکو در مقابله با سیاست‌های خصمانه غرب و ائتلاف نظامی ناتو نمانده بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari