ارتش رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای نتایج تحقیقات سازمان ملل درباره ترور شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی را رد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه الجزیره، سخنگوی رسمی ارتش رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای گزارش اخیر سازمان ملل، درباره ترور شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی را جانبدارانه توصیف کرد.
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد که تیراندازی به سوی شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی به هیچ وجه عامدانه نبود و مشخص نیست این تیرها از سوی چه کسانی شلیک شده است.
گفتنی است سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد امروزدر سخنانی شهادت خبرنگار الجزیره توسط صهیونیست‌ها را تأیید کرد.
راوینا شمداسانی سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز جمعه در ژنو به خبرنگاران اعلام کرد که اطلاعات جمع آوری شده وی نشان می‌دهند نیروهای رژیم صهیونیستی یازدهم ماه می خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره را به شهادت رسانده اند.
سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل در این باره گفت: همه اطلاعات جمع آوری شده ما با این یافته انطباق دارد که تیراندازی‌هایی که به کشته شدن ابوعاقله و زخمی شدن همکارش «علی صمودی» انجامید، از سوی نیروهای امنیتی اسرائیل بوده و نه تیراندازی فلسطینیان مسلح.
شمداسانی در این خصوص اضافه کرد: این بسیار ناراحت کننده است که مقامات اسرائیل تحقیقات جنایی را در این باره انجام نداده اند.
سفیر فلسطین در اتحادیه اروپا پیشتر در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره درباره تازه‌ترین تحولات مربوط به پرونده ترور «شیرین ابو عاقله» گفته بود: در مواضع نهادها و مؤسسات بین المللی در قبال ترور شیرین ابو عاقله و اعمال فشار علیه رژیم صهیونیستی برای همکاری در خصوص این پرونده، پیشرفت‌های مثبتی حاصل شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari