بوریس جانسون اعلام کرد مهاجران اوکراینی که "به طور غیرقانونی از طریق قایق" به انگلیس مهاجرت کنند، در نهایت ممکن است تحت قوانین دولت انگلیس به رواندا فرستاده شوند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس فورا تصریح کرد که این امر تنها درصورتی رخ خواهد داد که مهاجران اوکراینی “به طور غیرقانونی” وارد انگلیس شوند.
وی افزود: «من فکر می‌کنم که ما حدود ۱۳۰ هزار ویزا به اوکراینی‌ها می‌دهیم و آن‌ها حداقل دو مسیر بسیار خوب برای آمدن به این کشور دارند. و اگر آن‌ها بخواهند به طور غیرقانونی به انگلیس مهاجرت کنند، آن دسته از افرادی را که قانونی آمده‌اند، زیر سوال می‌برند.»
اگرچه نخست وزیر انگلیس سپس احتمال فرستادن این افراد به رواندا را “بعید” خواند اما اظهارات او موج دیگری از محکومیت طرح جنجالی مهاجرت به رواندا را برانگیخته است.
طرح فرستادن مهاجران به رواندا توسط دولت انگلیس از نظر اخلاقی و هزینه‌های زیاد آن مورد انتقاد قرار گرفته است. علاوه بر این،‌ بوریس جانسون پیشتر وعده داده بود که پناهندگان اوکراینی همراه با مهاجران غیرقانونی اخراج نخواهند شد.
بوریس جانسون در پی افزایش عبور مهاجران غیرقانونی که به خاک انگلیس می‌آیند، از پیش تصمیم گرفته تا آنها را به رواندا بفرستد؛ این طرح باعث می‌شود که دولت، پناهجویان را به رواندا بفرستد در حالی که انگلیس میلیون‌ها پوند به این کشور آفریقایی پرداخت می‌کند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari