آمریکا قصد دارد سامانه موشک‌های میان برد تا  دور برد در اختیار اوکراین قرار دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان، یک منبع آمریکایی گزارش داده است که واشنگتن آماده است تا سامانه‌های دفاع موشکی میان برد و دوربرد را در اختیار اوکراین قرار دهد.
این منبع به سی ان ان گفت که واشنگتن می‌خواهد اعلام کند که به تازگی یک سامانه دفاع موشکی پیشرفته زمین به هوا را برای اوکراین خریداری کرده که در اختیار این کشور قرار خواهد داد.
براساس این گزارش، همچنین قرار است که بسته تسلیحاتی جدید شامل مهمات توپخانه و رادارهای ضد سامانه موشکی در این هفته برای اوکراین اعلام و در اختیار ارتش این کشور قرار داده شود.
همین هفته گذشته بود که اعلام شد دولت آمریکا در راستای جنگ افروزی بیشتر در اوکراین، محموله تسلیحات نظامی دیگری را تحویل این کشور داده است. دولت اوکراین هم در این ارتباط اعلام کرد که تجهیزات موشکی توپخانه ای با تحرک بالا (HIMARS) را از آمریکا تحویل گرفته است. تجهیزات مذکور مربوط به یک سیستم تسلیحاتی دوربرد قدرتمند که دولت کی یف امیدوار است که در میدان نبرد با روسیه به کمک این کشور بیاید.
«الکسی رزنیکوف» وزیر دفاع اوکراین در خصوص تحویل محموله جدید از آمریکا در توئیتر خود آورد: از همکار و دوست آمریکایی ام، لوید آستین، به خاطر این ابزارهای قدرتمند قدردانی می‌کنم! وزیر دفاع اوکراین افزود که تابستان گرمی در انتظار نظامیان روسی خواهد بود و آخرین تابستان برای برخی از آنها.
دولت اوکراین می‌گوید در جهت تطابق بهتر با برد سامانه‌های راکتی روسی به سامانه‌های توپخانه ای دوربرد آمریکا نیاز دارد. واشنگتن اما اعلام کرده به دلیل هراس از تشدید درگیری‌ها، از دولت کی یف تضمین گرفته است که از این سلاح‌های دوربرد برای حمله به خاک روسیه استفاده نکنند.
خبرگزاری مهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید 
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari