دولت انگلیس یکی از چهره‌های تجاری سرشناس روس را در فهرست تحریمی جدید خود گنجاند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، انگلیس روز چهارشنبه «ولادیمیر پوتانین» از چهره‌های تجاری برجسته روسیه را به فهرست تحریم‌های ضد روسی خود افزود.
پوتانین، که به عنوان دومین مرد ثروتمند روسیه شناخته می‌شود، در تازه‌ترین موج تحریمی انگلیس در میان چهره‌های تجاری و مالی برجسته روسیه قرار گرفت.
در بیانیه مطبوعاتی دولت انگلیس در خصوص تحریم این شخص آمده است که پوتانین در دوران پس از حمله روسیه به اوکراین، با حمایت از دولت مسکو، تصاحب «روس بانک» و سهام «تینک آف بانک» به اندوختن ثروت خود ادامه می‌دهد.
دولت انگلیس در تشریح ل دلایل تحریم این چهره برجسته روسی می‌گوید که پوتانین به دلیل مالکیت روس بانک از دولت روسیه کسب منفعت می‌کند. تجارت بخش خدمات مالی روسیه از سوی روس بانک انجام می‌شود که برای دولت روسیه از اهمیت استراتژیک برخودار است و از این رو وی در فهرست جدید تحریمی انگلیس جای گرفت.
روسیه از زمان آغاز عملیات ویژه نظامی خود در اوکراین در ۵ اسفند سال گذشته تا کنون هدف تحریم‌های سنگین و شدید غرب قرار گرفته است که بخش‌های مختلف این کشور از جمله بانکی، نظامی، کشاورزی، صنعتی و زیرساخت‌های مرتبط را شامل می‌شود.
پیش از این «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در واشنگتن اعلام کرد که اقدامات محدودکننده و تحریم‌ها برضد روسیه، از جمله صادرات طلا و محصولات صنعتی، ناقض قوانین بازی موجود برای همه اقتصادها در دنیاست.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari