اتحادیه میهنی کردستان عراق به اظهارات رهبر جریان صدر این کشور درباره کاندیدا شدن برهم صالح برای ریاست جمهوری و "وابسته و غیرملی‌گرا" خواندن او اعلام کرد، برخی کاندیداهای ریاست جمهوری مستقیما با اسرائیل تعامل دارند.
به گزارش ایسنا، غازی کاکائی، عضو حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق در گفتگو با شبکه تلویزیونی سومریه نیوز این کشور اظهار کرد: در حالی که کارها به سمت برخی توافق‌ها و تشکیل یک کابینه در جریان بودند، توییت مقتدی صدر (رهبر جریان صدر عراق) فضای سیاسی کشور را پیچیده‌تر کرد.
کاکائی با اشاره به اینکه انتشار متن قانون جرم‌انگاری عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در روزنامه رسمی “الوقائع” به معنی تایید ضمنی رئیس جمهور است، گفت: صدر در روزهای آینده توییت خود را بازنگری خواهد کرد.
این عضو حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق افزود: توییت صدر با همکاری حزب دموکرات کردستان منتشر شد و صدر در توییت خود به برهم صالح ظلم کرد.
او در ادامه گفت: کاندیداهای دیگری برای ریاست جمهوری وجود دارند که باید متهم شوندمستقیما و با مدارکی که به آقای صدر ارائه شد، با رژیم صهیونیستی در ارتباط هستند، چرا صدر علیه آنها توییت نمی‌کند؟!
کاکائی در پایان نیز گفت: حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق با چارچوب هماهنگی درباره تایید هر کاندیدایی که اتحادیه برای ریاست جمهوری معرفی کند، توافق کرده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari