سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (جمعه) طی یک جلسه توجیهی گفت که اظهارات اخیر مقامات ژاپنی درخصوص تنش‌های کنونی تنگه تایوان، تلاشی برای توجیه "خطاکاران" بود.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهارات از سوی پکن پس از آن اعلام شد که وزرای خارجه کشورهای گروه ۷ از جمله ژاپن روز چهارشنبه از چین خواستند تا تنش‌ها درخصوص تنگه تایوان را به صورت “مسالمت‌آمیز” حل کند؛ اتفاقی که موجب شد چین دیدار از پیش برنامه‌ریزی شده میان وانگ یی، وزیر امور خارجه چین و همتای ژاپنی او را در حاشیه نشست مجمع کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه‌آن) در کامبوج لغو کند.
هوآ چونینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین در ادامه اعلام کرد که وزرای خارجه کره جنوبی و نپال در ماه جاری میلادی سفری رسمی به چین خواهند داشت.
سخنگوی وزارت امور خارجه چین هم‌چنین درباره درخواست‌ها در سنای کنگره آمریکا مبنی بر اعلام روسیه به عنوان “کشور حامی تروریسم” گفت: روسیه یک نیروی محرکه مهم در مبارزه علیه تروریسم است و تهمت‌های شیطانی ایالات متحده این موضوع را تغییر نخواهد داد.
هوآ چونینگ افزود: «همه می‌دانند که آمریکا همیشه بر روی کشورهای دیگر برچسب زده‌ است. این کشور همیشه علیه کشورهای دیگر فشار و اتهامات را وارد کرده است. روسیه در جامعه جهانی، نقش مهمی در مبارزه و مقابله علیه تروریسم دارد. اطلاعات غلط و مغرضانه آمریکا هیچ چیزی را تغییر نخواهد داد.»
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari