سخنگوی وزارت خارجه روسیه در سخنانی نسبت به تحولات اخیر فلسطین واکنش نشان داده و رژیم صهیونیستی را مقصر دورجدید درگیری‌ها دانست.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در سخنانی اظهار کرد: مسکو از تشدید تنش میان فلسطین و اسرائیل به شدت نگران است.
وی گفت: حملات نیروی هوایی اسرائیل به نوار غزه باعث تشدید تنش‌های جدید شد و در واکنش به آن، برخی گروه‌های فلسطینی حملات به اسرائیل را آغاز کردند.
زاخارووا افزود: ما نسبت به این تحولات نگران هستیم؛ چراکه می‌تواند به از سرگیری درگیری نظامی همه جانبه و وخامت بیشتر وضعیت اسفناک انسانی در نوار غزه منجر شود.
وی ادامه داد: ما بر موضع اصولی و ثابت روسیه در حمایت از حل و فصل بلندمدت مناقشه فلسطین و اسرائیل بر اساس اصل راه حل “دو کشوری” تاکید می‌کنیم.
زاخارووا همچنین تصریح کرد: خشونت‌های مکرر تنها از طریق مذاکراتی پایان می‌یابد که باید به احقاق حقوق مشروع ملی ملت فلسطین برای تشکیل یک کشور مستقل در مرزهای ۱۹۶۷ منجر شود.
در همین حال، سفارت مسکو در قاهره نیز در بیانیه‌ای تاکید کرد: آمریکا و اروپا که به طور مداوم به سیاست دوگانه پایبند هستند، به شکل سنتی از موضع اسرائیل دفاع می‌کنند.
در این بیانیه آمده است: آنها فقط گاهی برای حفظ وجهه حافظان صلح در سطح جهانی، بیانیه‌های معمولی درباره حمایت از فلسطین و راه حل دو کشوری صادر می‌کنند.
سفارت روسیه همچنین آورده است: با این حال، هیچ کس واقعاً به سرنوشت فلسطینی‌ها در “دموکراسی‌های شکوفا” که مدعی هستند مراکز دفاع از ارزش‌های انسانی و احترام به احساسات انسانی هستند، اهمیت نمی‌دهد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari