گروه‌های مقاومت فلسطین با برگزاری نشستی در دمشق با ملت فلسطین در غزه اعلام همبستگی کرده و بر حمایت از آنها تاکید کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گروه‌های مقاومت فلسطین نشستی را در همبستگی با نوار غزه با حضور بثینه شعبان، مشاور بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در دمشق برگزار کردند.
حاضران در این نشست تاکید کردند که تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه بدون حمایت آمریکا و غرب و وضعیت عدم اتحاد اعراب صورت نمی‌گرفت.
طبق این گزارش، همچنین در این نشست رهبران و نمایندگان گروه‌های فلسطینی در سوریه، سفرای فلسطین و یمن در دمشق و چهره‌های رسمی و مردمی سوری و فلسطینی حضور داشتند.
در بیانیه پایانی این نشست آمده است: گروه‌های گرد هم آمده در دمشق بر ادامه حمایت و پشتیبانی از ملت فلسطین به ویژه در نوار غزه و تمامی جبهه‌های رویارویی از جولان اشغالی سوریه تا کرانه باختری تاکید کردند.
گروه‌های فلسطینی تاکید کردند: از زمان رژیم توسعه طلب اسرائیل در ۷۴ سال پیش تا کنون، به دلیل ماهیت تهاجمی این رژیم و حمایتی که از سوی قدرت‌های سلطه گر غربی به رهبری آمریکا برخوردار است، منطقه عربی و خاورمیانه شاهد هیچ گونه ثباتی نبوده است.
در این بیانیه همچنین آمده است: در این بیانیه آمده است: مجموعه شکست‌های وارد شده به پروژه صهیونیستی، تضعیف نقش آمریکا در جهان و آنچه در اوکراین و تایوان اتفاق افتاده و در حال رخ دادن است، همگی رویدادهایی بوده که برگرفته از یک ذهنیت سلطه گری هستند و این اتفاقات بیانگر آن است که دوران سلطه گری آمریکا و غرب بر جهان در سراشیبی سقوط قرار گرفته است.
بثینه شعبان نیز در سخنانی پس از این نشست بر حمایت سوریه از ملت فلسطین در مقابل تجاوزات رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
وی گفت که رژیم غاصب صهیونیستی برای تضعیف امت عربی در حال تلاش برای ایجاد اختلاف میان عرب ها و بر هم زدن اتحاد آنهاست.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari