یک مقام بلند پایه امنیتی در استان الانبار عراق فاش کرد که آمریکا سرکردگان و هزاران نفر از اعضای گروه تروریستی داعش را از اردوگاه الهول سوریه به مکان نامعلومی منتقل کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری المعلومه، یک منبع بلندپایه امنیتی در استان الانبار عراق امروز (جمعه) فاش کرد که مقامات ناظر بر اردوگاه الهول در سوریه، تحت نظارت آمریکا، تمامی سرکرده ها و عناصر داعش را به مکان دیگری منتقل کردند.
این منبع گفت: مقامات ناظر بر اردوگاه الهول در سوریه با حمایت آمریکا هزاران نفر از رهبران و عناصر این گروه جنایتکار را به یک زندانی دیگر منتقل کردند که محل آن مشخص نیست، اما اطلاعات بدست آمده حاکی از آن است که آنها را به داخل خاک سوریه منتقل کرده اند.
این منبع افزود: آمریکا به جز داعشی های با ملیت عراق، تمامی عناصر دیگر این گروه تروریستی را به اردوگاهی نامعلوم منتقل کرد.
مقام امنیتی استان الانبار در ادامه گفت: این اقدام آمریکا بسیار مشکوک و به نظر می رسد درحال طرح ریزی یک توطئه جدید علیه عراق است.
شایان ذکر است که پیشتر این مقام انباری تایید کرده بود که علیرغم مخالفت دولت عراق، فشارهای بین المللی بر دولت عراق برای انتقال خانواده های تروریست های داعش از اردوگاه الهول سوریه به اردوگاه الجدعه در موصل وجود دارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari