وزارت دفاع تایوان اعلام کرد که ارتش چین امروز ۱۱ فروند جنگنده و ۶ کشتی به سوی این جزیره اعزام کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع جزیره تایوان با صدور بیانیه ای اعلام کرد: ارتش آزادیبخش خلق چین امروز یکشنبه ۱۱ فروند هواپیمای نظامی و ۶ کشتی جنگی را به نزدیکی تایوان فرستاد.
وزارت دفاع تایوان در این خصوص ادامه داد: چین ۲ جنگنده جی-۱۱، ۲ جنگنده جی-۱۶، ۲ جی-۱۰، ۴ سوخو-۳۰ و یک فروند هواپیما هشدار دهنده و کنترل زودهنگام هوابرد «کی‌ جی-۵۰۰» را به منطقه شناسایی دفاع هوایی تایوان فرستاده است.
وزارت دفاع تایوان در این بیانیه اضافه کرد که این جزیره یک گشت هوایی برای نظارت بر وضعیت به منطقه اعزام کرد و همچنین سامانه های موشکی ضدهوایی را نیز مستقر کرده است.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در مجموع از روز روز چهارشنبه، تایوان فعالیت ۲۲ هواپیمای نظامی چینی را در نزدیکی این جزیره ثبت کرده است.
ارتش آزادیبخش خلق چین در واکنش به سفر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، رزمایش‌ های گسترده ای را با استفاده از موشک، هواپیما و کشتی‌ های جنگی برگزار کرد.
رزمایش از ۱۳ مرداد در ۶ منطقه در منطقه آبی اطراف جزیره آغاز شد و قرار بود ظهر ۱۶ مرداد به پایان برسد اما ادامه یافت. تنها در چهارشنبه هفته گذشته، فرماندهی رزمی منطقه شرق ارتش آزادیبخش خلق چین اعلام کرد که وظایف تعیین شده به عنوان بخشی از اقدامات نظامی نزدیک تایوان با موفقیت انجام شده است.
سفر جنجالی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، که بی توجه به هشدارهای چین صورت گرفت، موج تازه ای از تنش‌ها را در روابط متشنج پکن و واشنگتن به راه انداخته است.
پکن، تایوان را بخشی از قلمرو خود می‌ داند و سفر پلوسی را نقض فاحش سیاست «چین واحد» توصیف و علاوه بر اعمال تحریم‌ های تجاری علیه تایوان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و خانواده وی را تحریم کرده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari