پوتین می‌گوید روسیه و کره شمالی روابط دوجانبه خود را بیش از گذشته گسترش خواهند داد.
به گزاش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، رسانه دولتی کره شمالی روز دوشنبه گزارش داد، «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه به «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی گفته است که دو کشور با تلاش مشترک روابط دوجانبه جامع و سازنده را گسترش خواهند داد.
خبرگزاری کره شمالی در این ارتباط خبر داد که پوتین در نامه‌ای به کیم به مناسبت روز آزادی کره گفت که روابط نزدیک تر به نفع هر دو کشور است و به تقویت امنیت و ثبات شبه جزیره کره و منطقه شمال شرق آسیا کمک می‌کند.
در مقابل نیز کیم جونگ اون نامه‌ای به پوتین ارسال کرد و در نامه خود گفت که دوستی روسیه و کره شمالی در جنگ جهانی دوم با پیروزی بر ژاپن که شبه جزیره کره را اشغال کرده بود، شکل گرفت.
کیم در این نامه گفت: «همکاری، حمایت و همبستگی استراتژیک و تاکتیکی» بین دو کشور از آن زمان به سطح جدیدی رسیده و تلاش مشترک آنها برای خنثی کردن تهدیدها و تحریکات نیروهای نظامی متخاصم است.
کیم پیش بینی کرد همکاری روسیه و کره شمالی بر اساس توافقنامه‌ای که در سال ۲۰۱۹ در دیدار با پوتین امضا شد، افزایش یابد.
کره شمالی در ماه ژوئیه دو جمهوری جداشده توسط روسیه در شرق اوکراین را به عنوان کشورهای مستقل به رسمیت شناخت و برخی مقامات احتمال اعزام کارگران کره شمالی به این مناطق را برای کمک به ساخت و ساز و سایر کارها مطرح کردند.
پس از به رسمیت شناختن جمهوری‌های جداشده اوکراین به عنوان کشورهای مستقل توسط کره شمالی، کی یف بلافاصله روابط خود را با پیونگ یانگ به دلیل این اقدام به طور کامل قطع کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari