سخنگوی دولت آلمان از احضار نماینده فلسطین در برلین در پی اظهارات اخیر رئیس تشکیلات خودگردان در مورد هولوکاست خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، سخنگوی دولت آلمان امروز (چهارشنبه) نماینده فلسطین در برلین را احضار کرد تا در خصوص اظهارات محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پیرامون هولوکاست توضیح دهد.
پیشتر رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در توضیح اظهاراتش در کنفرانس مطبوعاتی با اولاف شولتس، صدراعظم آلمان که خشم وی را برانگیخت، “هولوکاست” را شنیع‌ ترین جنایتی توصیف کرد که در تاریخ مدرن بشریت رخ داده است.
عباس پس از این مسأله در توضیح اظهاراتش خاطرنشان کرد که قصد او انکار ویژگی‌های هولوکاست که در قرن گذشته رخ داد، نبود.
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین تصریح کرد، مقصود وی از جنایت‌ها، کشتار در حق ملت فلسطین از روز نکبت تاکنون توسط نیروهای اسرائیلی بوده است.
محمود عباس در پایان گفت، این جنایت‌هایی است که تا به امروز متوقف نشده است.
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان کنفرانس مطبوعاتی با صدراعظم آلمان در برلین گفت، اسرائیل از سال ۱۹۴۷ تا به امروز ۵۰ قتل عام را در ۵۰ مکان فلسطینی مرتکب شده است؛ ۵۰ کشتار ۵۰ هولوکاست.
صدر اعظم آلمان در پی این اظهارات صراحتا مخالفت خود را با اظهارات محمود عباس علیه اسرائیل و متهم کردن رژیم صهیونیستی به ارتکاب هولوکاست در حق فلسطینیان و آپارتاید اعلام کرد.
شولتس قبل از این هم از اظهارات رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که رژیم صهیونیستی را رژیم “آپارتاید” خوانده بود، انتقاد کرده و گفته بود: به صراحت بگویم که واژه “آپارتاید” را قبول ندارم و فکر نمی‌کنم که این کلمه در توصیف شرایط درست باشد.
شولتس بعداً در بیانیه‌ای به روزنامه آلمانی “بیلد”، در انتقاد از محمود عباس گفت که هرگونه کم‌اهمیت جلوه دادن فاجعه هولوکاست امری “غیرقابل قبول” است.
وی گفت: به ویژه برای ما آلمانی‌ها، هرگونه نسبی سازی هولوکاست غیرقابل تحمل و غیرقابل قبول است. مقایسه وضعیت اسرائیل با رفتار آلمان با یهودیان در جریان هولوکاست، نسبی‌سازی محسوب می‌شود.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari