پایگاه بلومبرگ به نقل از مقامات کاخ سفید از اعلام مخالفت واشنگتن با حضور رئیس جمهور روسیه در اجلاس سران گروه بیست خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه خبری بلومبرگ به نقل از مقامات کاخ سفید از اعلام مخالفت واشنگتن با حضور رئیس جمهور روسیه در اجلاس گروه ۲۰ خبر داد.
بر اساس این گزارش، بلومبرگ به نقل از مقامات کاخ سفید گفت: به اندونزی مخالفت خود را با حضور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در اجلاس سران کشورهای گروه بیست ابلاغ کردیم.
از سوی دیگر، شورای امنیت ملی آمریکا روز جمعه در بیانیه ای گفت: همانطور که رئیس جمهور بایدن به صورت علنی گفت وی معتقد است که پوتین با توجه به جنگ اوکراین نباید در اجلاس گروه بیست شرکت کند.
این بیانیه می افزاید: ایالات متحده معتقد است در صورت حضور پوتین در این اجلاس، ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین هم باید در آن شرکت کند.
این در حالی است که رئیس جمهور اندونزی در گفتگو با بلومبرگ از مشارکت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در نشست جی ۲۰ که قرار است در ماه نوامبر در جزیره بالی برگزار شود، خبر داد.
وی در این باره گفت: رئیس جمهور روسیه به من خبر داده که در نشست جی ۲۰ در بالی مشارکت خواهد کرد.
رئیس جمهور اندونزی همچنین از مشارکت شیء جین پینگ رئیس جمهور چین در این نشست خبر داد.
در همین رابطه، خوزه تاوارز سفیر اندونزی در روسیه در گفتگو با خبرگزاری نووستی اعلام کرد: اندونزی آمادگی دارد مقدمات دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با جو بایدن رویس جمهور آمریکا در نشست جی ۲۰ را فراهم کند.
وی در ارتباط با امکان ملاقات پوتین و بایدن در اوج جنگ در اوکراین، گفت: بله امکان این دیدار وجود دارد، در واقع هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.
گفتنی است نشست جی ۲۰ قرار است در نوامبر آینده در جزیره بالی اندونزی برگزار شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari