«صالح محمد العراقی»، شخص نزدیک به رهبر جریان صدر عراق تعلیق کار دستگاه قضایی این کشور را «شرم آور» خواند و به عدم مداخله مقتدی صدر برای متوقف کردن تظاهرات اشاره کرد.
به گزارش ایسنا، «صالح محمد العراقی»، که به «وزیر صدری» معروف است، از توقف فعالیت شورای عالی قضایی و دادگاه‌ها به دلیل تحصن امروز جریان صدر انتقاد کرد و گفت که این «شرم آور است که دستگاه قضایی و دادگاه‌ها و دادگاه فدرال برای پایان دادن به «انقلاب اصلاح‌طلبانه»، فعالیت خود را به حالت تعلیق درآوردند».
وی با انتشار پستی در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد: به محض تشدید اعتراضات به مفسدان، دست به دامان مقتدی صدر می‌شوند، اما وی از دو روز پیش تصمیم گرفت که اصلا دخالت نکند.
العراقی تأکید کرد که در راستای ادامه خودجوش بودن «انقلاب عاشوراء»، صدر احتمالا در آینده دستور تعلیق فعالیت کمیته نظارت بر اعتراضات را در مقابل تعلیق فعالیت دستگاه قضایی صادر کند.
وزیر صدری افزود: این شرم‌آور است که شورای عالی قضایی و دادگاه‌ها برای پایان دادن به انقلاب اصلاح‌طلبانه فعالیت خود را به حالت تعلیق در می‌آورند اما برای محکومیت فساد گسترده و ناتوانی در محاکمه مفسدان، فعالیت خود را تعلیق نمی‌کنند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari