وزارت دفاع روسیه اعلام کرد نیروهای نظامی ذخیره ارتش اوکراین که در حال اعزام به مناطق جنگی بودند را با موشک بالستیک اسکندر هدف قرار داده و صدها نفر از آنها را کشته است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ایگور کوناشنکوف»، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته و در جریان عملیات نظامی روسیه در اوکراین، دست‌کم ۷ پایگاه ارتش اوکراین، هدف حمله قرار گرفته و منهدم شده است.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت: در نتیجه حمله مستقیم با موشک اسکندر، به یک ستون نظامی (ارتش اوکراین) در ایستگاه راه‌آهن چاپلین در منطقه دنپروپتروفسک، بیش از ۲۰۰ نیروی مسلح ذخیره ارتش اوکراین کشته و ۱۰ واحد تجهیزات نظامی آنها هم نابود شد. این نیروها، در حال اعزام به مناطق جنگی در دونباس بودند.
به نوشته اسپوتنیک، موشک اسکندر، موشک بالستیکی است که برای انهدام طیفی از اهداف زمینی تا بُرد ۵۰۰ کیلومتر طراحی شده است.
کوناشنکوف همچنین افزود: در یک حمله هوایی بسیار دقیق دیگر نیروهای هوافضای ارتش روسیه، مقر فرماندهی نیروهای اوکراین در منطقه نیکولایف هدف قرار گرفت و در نتیجه آن ۶۴ نظامی اوکراینی کشته شدند.
بنا بر گزارش اسپوتنیک، گزارش سخنگوی وزارت خارجه روسیه پس از آن اعلام می‌شود که ساعاتی پیش رویترز به نقل از مقامات اوکراینی مدعی شد بر اثر حمله موشکی روسیه به ایستگاه قطار در شرق اوکراین، ۲۵ غیرنظامی کشته شده‌اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari