رئیس جمهور بلاروس بیان کرد، اکثریت قریب به اتفاق مردم اوکراین دیدگاه‌های ملی‌گرایانه افراطی ندارند و رهبرانشان در کی‌یف هستند که نازیسم را اظهار می‌کنند.
به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش خبرگزاری بلتای بلاروس، آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس در اظهاراتی خاطرنشان کرد: “من به نوبه خود نگرش بسیار خوبی در قبال اوکراینی‌ها دارم، هیچ چیز بدی در مورد آنها وجود ندارد… آنها اصلا نازی نیستند. نازی‌ها کسانی هستند که در راس سلسله مراتب این کشور هستند، کسانی که شروع کرده و سیگار می‌کشند، مشروب می‌خورند، مواد مخدر مصرف می‌کنند و سپس در تلویزیون یا اینترنت یاوه‌های بسیار می‌گویند. در واقع، مردم عادی آنجا مردم خوبی هستند، آنها از جنس مردم ما هستند.”
رئیس جمهور بلاروس تصریح کرد، به همین دلیل لازم دانست که روز استقلال اوکراین را به مردم اوکراین تبریک بگوید و به نظر خودش واکنش سیاستمداران اوکراینی به این کارش کاملاً عجیب بود.  لوکاشنکو گفت: برخی از آنها خشمگین بودند، اما من به آن توجهی نکردم.
وی خاطرنشان کرد، آمریکا به این دلیل قول کمک نظامی بیشتر به اوکراین تا میزان مبلغ سه میلیارد دلار را داده است “تا اوکراینی‌ها همچنان خودشان را به کام مرگ بکشانند.”
رئیس جمهور بلاروس در ادامه صحبتش به رسانه‌ها گفت، هواپیماهای کشورش به قابلیت حمل سلاح هسته‌ای تجهیز شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری تاس، لوکاشنکو گفت: آنها (دشمنان) باید بدانند که در صورت تشدید تنش، هیچ هلیکوپتری یا هواپیمایی آنها را نجات نخواهد داد. ما به همراه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه مدتی پیش در سن پترزبورگ اعلام کردیم که جنگنده‌های سوخوی ارتش بلاروس را برای شلیک تسلیحات هسته‌ای دوباره پیکربندی خواهیم کرد. آیا فکر می‌کنید که ما فقط حرف بیهوده زدیم؟ همه چیز آماده است!
در ماه ژوئن، لوکاشنکو طرحی پیشنهادی را با محتوای اتخاذ تدابیر متقابل متناسب علیه اقدامات غرب و پیکربندی مجدد هواپیماهای بلاروسی برای قادر ساختن آنها به حمل کلاهک هسته‌ای، طی نشستی به پوتین ارائه کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari