به گفته وزارت دادگستری آمریکا، مردی اهل نیومکزیکو به دلیل تلاش برای ایجاد یک "مرکز آموزشی داعش" در این ایالت دستگیر شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، وزارت دادگستری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای عنوان داشت که هیئت منصفه فدرال علیه «هرمان ویلسون» اهل نیومکزیکو و ۴۵ ساله – معروف به “بلال مومن عبدالله” – با اتهام‌هایی از جمله تلاش برای ارائه کمک‌های مادی به داعش، اعلام جرم کرد.
اطلاعات و سوابق دادگاه نشان می‌دهد که ویلسون از ژانویه ۲۰۲۰ تا نوامبر ۲۰۲۱ تلاش کرده تا از طریق ایجاد یک “مرکز داعشی” در نیومکزیکو کمک‌های مادی در اختیار داعش قرار دهد و مانورهای تاکتیکی و ایدئولوژی این گروه تروریستی را آموزش دهد و به عنوان “پناهگاهی امن” برای افرادی که قصد سفر و جنگیدن برای داعش را دارند، خدمت‌رسانی کند.
همچنین این دادگاه اظهار کرد که ویلسون از مه ۲۰۱۹ تا سپتامبر ۲۰۲۰ به راه‌اندازی یک پلتفرم آنلاین کمک کرده تا آموزش‌های داعش را ارتقاء ببخشد، دیگران را استخدام کند و درخصوص حملات تروریستی در آمریکا و سرتاسر جهان گفت‌وگو کنند.
به گفته وزارت دادگستری آمریکا، دو شخصی که در سپتامبر ۲۰۲۰ دستگیر شدند و بعدا به دلیل حمایت مادی از داعش گناهکار شناخته شدند، گفتند که ویلسون آن‌ها را وادار به اندیشه‌های افراطی کرده بود تا از داعش حمایت کنند. پس از دستگیری آن‌ها، ویلسون به اعضای این پلتفرم آنلاین دستور داده بود تا مدارک و شواهد موجود را از بین ببرند.
این وزارت دادگستری اعلام کرد که اگر ویلسون مجرم شناخته شود، برای هر اتهام می‌تواند با ۲۰ سال حبس مواجه شود.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari