رئیس جمهور سابق آمریکا، برگزاری مجدد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ یا اعلام نام او به عنوان «پیروز برحق» در آن انتخابات را خواستار شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا با اشاره به ادعاهای مطرح‌شده درباره کنترل رسانه‌های اجتماعی بزرگ توسط سازمان‌های اطلاعاتی این کشور، خواست تا «برنده» انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ اعلام شود.
ترامپ در شبکه اجتماعی خود نوشت: حالا به طور قطعی مشخص شده که اف‌بی‌ای داستان لپ‌تاپ هانتر بایدن را لاپوشانی کرده است. آنها آگاهانه این کار کردند زیرا می‌دانستند که اگر این کار را نکنند، ترامپ به‌سادگی پیروز انتخابات ۲۰۲۰ می‌شود.
وی افزود: این تقلبی گسترده و مداخله انتخاباتی در سطحی است که تاکنون در تاریخ کشور رخ نداده است.
ترامپ در ادامه مدعی شد که راهکار این است که یا او به عنوان «پیروز برحق» انتخابات معرفی شود و یا اینکه دولت باید «انتخابات ۲۰۲۰ را معیوب و غیرقابل ترمیم اعلام و بلافاصله انتخابات جدیدی برگزار کند!»
مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت فیسبوک به‌تازگی گفته است که این شبکه اجتماعی در آستانه انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و به توصیه پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی)، انتشار گزارش افشاگرانه نشریه نیویورک‌پُست درباره محتویات لپ‌تاپ هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رئیس جمهور کنونی آمریکا را محدود و دسترسی به آن را کنترل کرده است.
این لپ‌تاپ که جعلی نبودن آن بعدها تأیید شد، حاوی اطلاعاتی رسواکننده درباره پسر جو بایدن از جمله مصرف مواد مخدر و معاملات تجاری خارجی و مشکوک بود؛ معاملاتی که بعضاً برای شخص جو بایدن منافع مالی به همراه داشته است.
زاکربرگ گفته بود که اف‌بی‌آی به او درباره فریبکاری روسیه و مداخله این کشور در انتخابات ریاست جمهوری، هشدار داده و حتی کارزار انتخاباتی جو بایدن هم، در آن برهه محتویات لپ‌تاپ هانتر بایدن را «پروپاگاندای روسیه» توصیف کرده بود.
فیسبوک تنها شبکه اجتماعی نبود که انتشار گسترده داستان لپ‌تاپ هانتر بایدن را محدود کرد، بلکه توئیتر نیز هرگونه اشاره به این گزارش را ممنوع و حتی حساب کاربری نشریه نیویورک پست را برای مدتی موقت، مسدود کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari