مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر تداوم رویکرد نظامی گری این اتحادیه و ارسال تسلیحات نظامی به اوکراین تاکید کرد.
‌به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه تل تریدر، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز سه شنبه و پیش از نشست وزرای اتحادیه اروپا در پراک، پایتخت جمهوری چک در ارزیابی خود از شرایط در اوکراین گفت که وضعیت کنونی رو به بهبود نیست.
مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در ادامه با تاکید بر رویکرد جنگ افرزوانه بروکسل اعلام کرد که وضعیت در اوکراین بسیار بد است.
بورل در ادامه در توجیه نظامی گری غرب در اوکراین مدعی شد: اوکراین به کمک ما نیاز دارد و ما به ارائه کمک های خود در قالب تسلیحات نظامی ادامه خواهیم داد.
این مقام ارشد اتحادیه اروپا همچنین یادآور شد که در نشست امروز، مقامات اروپایی درباره ایده ایجاد یک ماموریت سطح بالا برای آموزش ارتش اوکراین گفتگو و رایزنی خواهند کرد.
با این حال بورل تاکید کرد که با توجه به ماهیت غیر رسمی نشست امروز مقامات اروپایی، نمی توان از آن انتظار تصمیم رسمی داشت.
در عین حال مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ابرازامیدواری کرد که یک اجماع اولیه میان مقامات اروپایی در خصوص این پیشنهادات حاصل شود.
از ابتدای جنگ اوکراین، کشورهای اروپایی به همراهی آمریکا به بهانه کمک به امنیت اروپا سیل تسلیحات نظامی را راهی اوکراین کرده و مانع توقف جنگ میان کی یف و مسکو شده اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari