یک سال پس از خروج خفت بار آمریکا از افغانستان نیمی از مردم آمریکا به این باور رسیده که جنگ در افغانستان اشتباه بوده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، یک سال پس از خروج خفت بار آمریکا از افغانستان نیمی از مردم آمریکا به این باور رسیده که جنگ در افغانستان اشتباه بوده است.
نتایج نظر سنجی گالوپ، که روز سه شنبه منتشر شد، حکایت از نوعی دو دستگی در میان مردم آمریکا در خصوص اشغال غیر قانونی افغانستان از سوی نظامیان این کشور دارد.
این نظرسنجی نشان می دهد که ۵۰ درصد شرکت کنندگان آمریکایی در این نظرسنجی معتقدند آمریکا در اعزام نیرو به افغانستان در سال ۲۰۰۱ دچار اشتباه شده است.
اگرچه اشغال غیر قانونی و ۲۰ ساله افغانستان در نهایت به شکست و خروج تحقیرآمیز آمریکا از این کشور منجر شد با این حال ۴۶ درصد از آمریکایی ها نظری خلاف این را دارند و معتقدند واشنگتن تصمیم درستی اتخاذ کرده است.
در بخش تفکیک حزبی نظرسنجی گالوپ نیز حدود ۵۸ درصد از دموکرات ها و ۵۳ درصد از رای دهندگان مستقل اعلام کردند که راه اندازی جنگ در افغانستان یک اشتباه بوده است. این در حالیست که تنها ۳۷ درصد از رای دهندگان جمهوری خواه چنین نظری را دارند.
نظرسنجی گالوپ از اول تا ۲۳ اوت با مشارکت هزار و ۶ نفر در ۵۰ ایالت ایالات متحده و منطقه کلمبیا برگزار شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari