آنگ سان سوچی امروز (جمعه) به اتهام تقلب در انتخابات گناهکار شناخته و از سوی قاضی باز هم به سه سال حبس دیگر همراه با اعمال شاقه محکوم شده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگ سان سوچی، رهبر دموکراسی خواه، برنده جایزه صلح نوبل میانمار از زمان وقوع کودتا در این کشور به سال گذشته میلادی از کار خلع و در حصر خانگی بوده است. وی پیشتر به بیش از ۱۷ سال حبس محکوم شده بود.
وی تمامی اتهامات وارده علیه خودش را رد می‌کند.
او امروز توسط یک قاضی به تقلب در انتخابات پارلمانی نوامبر ۲۰۲۰ متهم شد که در آن، حزبش “لیگ ملی برای دموکراسی” توانسته بود اکثریت قریب به اتفاق پارلمانی را کسب کند و همین مساله باعث ناراحتی و خشم ارتش قدردتمند میانمار شد.
منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود گفته که مشخص نیست اعمال شاقه مطرح شده در حکم صادره برای آنگ سان سوچی شامل چه مواردی می‌شود.
برای “وین مینت”، رئیس جمهوری برکنار شده میانمار نیز حکم مشابهی صادر شده است.
حکومت ارتشی‌های میانمار نیز گفته که آنگ سان سوچی در روند حکم قرار گرفته و حکم برای او در حال اجراست.
ارتش میانمار در فوریه ۲۰۲۱ با هدف توقف تشکیل دولت جدید توسط حزب سوچی پس از انتخاباتی که به گفته مقام‌های نظامی با تقلب همراه بود، قدرت را به دست گرفت.
حزب سوچی اما تقلب در انتخابات را رد کرده و گفته که عادلانه پیروز شده بود.
سوچی ۷۶ ساله بیش از یک سال است که به اتهامات مختلف از جمله فساد و تحریک و نشت اسرار دولتی دادگاهی شده که برای همگی آنها ۱۹۰ سال حبس وجود دارد.
جلسات دادگاهی او به صورت غیرغنلی در پایتخت میانمار برگزار شده و بیانیه‌های حکومت ارتشی‌ها درباره این روندها محدود هستند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari