۱۲۰۰ اسیر فلسطینی از گروه‌های مختلف در اعتراض به اقدامات ظالمانه مسؤولان اسرائیلی و شکنجه‌هایی که در حق‌شان انجام می‌شود، از عصر امروز (پنج‌شنبه) اعتصاب غذای دسته‌جمعی را در زندان‌های مختلف رژیم صهیونیستی آغاز خواهند کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العهد، انجمن اسرای فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد، مدیریت زندان‌های اسرائیل هنوز بر سر موضعگیری خود بوده و از پاسخ دادن به خواسته‌های اسرا که مهمترین آنها لغو شکنجه‌ها در حق اسرا با هدف اعمال کنترل بیشتر بر آنها و ضربه زدن به دستاوردهای جنبش اسیر و حقوق آنها در دوران حبس است، خودداری می‌کند.
این انجمن در ادامه بیانیه خود تاکید کرد، اسرا از تاریخ ۲۲ اوت جاری که مدیریت زندان‌های اسرائیل به اجرای رویه‌های خود تهدید کرد، گام‌های مبارزاتی خودشان را که در مارس گذشته به حالت تعلیق درآمده بودند، ازسرگرفتند.
کمیته عالی جنبش ملی اسیر نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: به دلیل پافشاری رژیم اشغالگر بر اقدامات ظالمانه و انتقام‌جویانه‌اش که هدف از آن نابودی نهادهای تشکیلاتی ما است، اسرا اعتصاب غذای نامحدودی را از عصر امروز آغاز می‌کنند.
در این بیانیه آمده است: ما با اراده و پافشاری برای توقف این حمله و این تجاوز آشکار به زندگی و دستاوردهایمان وارد این نبرد می‌شویم و تمامی توکلمان بر خداوند است و او یاور ما و رسواکننده متجاوزان است.
همچنین این کمیته بار دیگر در بیانیه خود از همه گروه‌های مردمی و نهادها خواست از این حرکت اسرا حمایت کرده و همبستگی خود را با آنها اعلام کنند و همزمان با آغاز اعتصاب، از طریق تمامی راه‌ها و امکانات موجود خواسته اسرا را بیان کنند.
قرار است در روزهای آینده گروه‌های دیگری از اسرا به این اعتصاب غذا ملحق شوند.
ابتدا ۱۰۰ اسیر فلسطینی از گروه‌های مختلف مقاومت آمادگی خود را برای شرکت در این اعتصاب غذای دسته‌جمعی اعلام کردند اما صبح امروز بیش از ۲۰۰ اسیر دیگر از جنبش فتح در زندان رامون نیز به این اعتصاب غذا ملحق شده و تعداد آنها به ۱۲۰۰ تن افزایش پیدا کرد.
دفتر اطلاع‌رسانی اسرای فسلطینی اعلام کرد که جنبش اسیر ساعت پنج عصر امروز فهرست اسامی اسرای گروه اول اعتصاب‌کننده را ارائه خواهد کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari