به دنبال انتشار نتایج تحقیقات ارتش رژیم صهیونیستی درباره شهادت خبرنگار فلسطینی الجزیره، این شبکه خواستار تحقیقات بین‌المللی مستقل درباره این پرونده شد.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه القدس العربی، شبکه الجزیره در بیانیه‌ای اعلام کرد که نتایج تحقیقات رژیم صهیونیستی و عدم اذعان صریح این رژیم به قتل شیرین ابو عاقله، خبرنگار فلسطینی الجزیره را محکوم می‌کند.
در این بیانیه آمده است: هدف از اذعان مردد ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل، تلاش برای عدم پذیرش مسئولیت جنایی قتل ابو عاقله است.
الجزیره همچنین خواستار انجام تحقیقات بین‌المللی مستقل در پرونده ابو عاقله شد.
الجزیره همچنین بر حمایت خود از خانواده و همکاران ابو عاقله تاکید کرد.
این بیانیه پس از آن صادر شد که ارتش رژیم صهیونیستی دوشنبه برای اولین بار اعتراف کرد که شیرین ابو عاقله، خبرنگار فلسطینی ممکن است «به طور اشتباهی» به ضرب گلوله نظامیان این رژیم به قتل رسیده باشد.
رژیم صهیونیستی قبلاً ادعا می‌کرد که ابو عاقله در جریان درگیری‌های اردوگاه جنین به ضرب گلوله مبارزان مقاومت فلسطین کشته شده و اکنون این ادعا را مطرح کرده که او به شیوه‌ای «غیرعمد و به طور اشتباهی» هدف گلوله قرار گرفته و به شهادت رسیده است.
این در حالی است که نتایج تحقیقات مختلفی که انجام شده، به طور مستند ثابت می‌کند که ابو عاقله مستقیما به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی و در مکانی به شهادت رسیده که اصلا درگیری مسلحانه با مبارزان مقاومت در آنجا به وقوع نپیوسته است و تیراندازی صهیونیست‌ها در حالی صورت گرفته که آن‌ها می‌دانستند در آن مکان تنها خبرنگاران حضور دارند.
شیرین ابو عاقله ۱۱ مه در جریان حمله ارتش رژیم صهیونیستی به اردوگاه جنین در کرانه باختری کشته شد. فلسطین اواخر مه اعلام کرد که بر اساس تحقیقات صورت گرفته ابو عاقله توسط یک نظامی اسرائیلی به صورت عمدی کشته شده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari