رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که ارتش این کشور موفق شده بر سه شهرک در جنوب و شرق مسلط شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که ارتش این کشور موفق شده بر سه شهرک در جنوب و شرق مسلط شود.
زلنسکی در این ارتباط اعلام کرد که نیروهای ارتش اوکراین دو شهرک در جنوب و شهرک سوم را در شرق این کشور آزادسازی کرده اند.
رئیس جمهور اوکراین اما به طور دقیق نگفت که این مناطق کجا هستند و هیچ جدول زمانی درباره روند آزادسازی این مناطق ارائه نکرد و فقط اعلام کرد که در جلسه روز یکشنبه گزارش‌های خوبی از فرماندهان نظامی و رئیس اطلاعات خود دریافت کرده است.
همزمان «کیریلو تیموشنکو»، معاون دفتر رئیس جمهور اوکراین تصویری از سربازان این کشور را در حال برافراشتن پرچم کشورشان بر فراز روستایی منتشر کرد که او مکان آن را در منطقه جنوبی که کانون اصلی حملات است، اعلام کرد. تیموشنکو در یک پست فیس بوکی بر روی عکسی از سه سرباز نوشت: ویسوکوپیلیا. منطقه خرسون.، اوکراین، امروز.
اظهارات زلنسکی یک روز پس از آن بیان شد که وی به اروپایی‌ها هشدار داد که روسیه در ماه‌های سرد پیش رو در زمستان در حال آماده شدن برای زدن یک ضربه قاطع به انرژی مورد نیاز اروپایی هاست. برخی تحلیلگران می‌گویند کمبود انرژی و افزایش هزینه‌های زندگی با نزدیک شدن به فصل زمستان در کشورهای غربی و اروپایی، خطر کاهش حمایت غرب از کیف را در پی دارد زیرا دولت‌های اروپایی سعی می‌کنند با جمعیت ناراضی خودشان مقابله کنند.
از هفته گذشته انتقال گاز روسیه به اروپا از خط لوله نورداستریم ۱ بدلیل آنچه مسکو آن را تعمیرات فنی اعلام کرده، متوقف شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari