بر اثر وقوع تیراندازی در ایالت «تنسی» آمریکا، ۴ نفر جان خود را از دست دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه اَکشن نیوز، بر اثر وقوع تیراندازی در شهر «ممفیس» (Memphis) واقع در ایالت «تنسی» در آمریکا، ۷ نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.
بر اساس اعلام این رسانه، این حادثه اواخر شب گدشته (به وقت محلی) روی داد.
پلیس آمریکا در این ارتباط اعلام کرد که یک جوان ۱۹ ساله به نام «ازکیل کلی» (Ezekiel Kelly) را به عنوان مظنون به ارتکاب این جنایت بازداشت کرده و تحقیقات از وی آغاز شده است.
«کلی» دارای سابقه جنائی و همچنین تلاش برای قتل از نوع «درجه یک» در سال ۲۰۲۰ نیز بود.
حال برخی از زخمی های این حادثه وخیم گزارش شده است.
به گزارش مهر، پس از وقوع حوادثی از قبیل تیراندازی در سوپر مارکت در «بوفالو» واقع در نیویورک که منجر به کشته شدن ۱۰ نفر شد و قتل عام در مدرسه‌ای در ایالت تگزاس که ۲۲ کشته برجای گذاشت، فشار بر دولت ایالات متحده برای مقابله با افزایش خشونت‌های مرتبط با اسلحه افزایش یافته است و اخیراً نیز جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده بود که از لایحه مصوب مجلس سنا در آمریکا پیرامون سخت گیرانه تر کردن حمل آزادانه سلاح حمایت می‌کند.
این در حالیست که لابی پرقدرت اسلحه سازی در آمریکا که از قدرت و نفوذ زیادی میان مقامات آمریکایی برخوردار است؛ پیشتر اجازه پیاده سازی قوانین مشابه را نداده و با آنها به شدت مقابله کرده است و این موضوع چندین کشته در هر روز در آمریکا برجای می‌گذارد.
قدرت و نفوذ لابی های کارخانجات تولید سلاح در لایه های قدرت آمریکا، از مهمترین دلیل انفعال در مقابل کشتارهای کور و بی توجهی به به روزرسانی قوانین حمل سلاح گرم است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari