دولت آمریکا بر پایبندی خود به حمایت از اقلیم کردستان و افزایش تلاش‌ها برای حل مشکلات با دولت فدرال در بغداد به ویژه اختلاف بر سر نفت و گاز تاکید کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شفق نیوز، مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در دفترش در اربیل با باربارا لیف، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک دیدار کرد و دو طرف در جریان این دیدار به بررسی توسعه روابط میان ایالات متحده و اقلیم کردستان و همچنین آخرین تحولات سیاسی عراق پرداختند.
باربارا لیف در جریان این دیدار بر پایبندی کشورش به تداوم حمایت از اقلیم کردستان و پیشمرگه و لزوم افزایش تلاش‌ها برای حل مشکلات میان این اقلیم و دولت فدرال به ویژه اختلافات در خصوص نفت و گاز تاکید کرد؛ امری که نیازمند حل آن از طریق رایزنی و مذاکرات است و عدم حل آن تاثیر منفی بر امنیت عراق و ثبات آن خواهد گذاشت.
 در همین راستا، مسرور بارزانی در جریان این دیدار، خلاصه‌ای از اصلاحات صورت گرفته در کابینه دولت اقلیم کردستان از لحاظ متنوع سازی اقتصاد و منابع درآمد و ایجاد زیرساخت قوی را ارائه داد.
نخست وزیر اقلیم کردستان عراق همچنین تاکید کرد، مردم کردستان به خاطر دستیابی به حقوق خود جانفشانی کرده‌اند لذا تحت هیچ شرایط و اعمال فشاری آماده دست کشیدن از حقوق قانونی خود نیستند.
مسرور بارزانی تصریح کرد، اقلیم کردستان خواهان حل مشکلات از طریق رجوع به قانون اساسی است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari