فرمانده نیروهای تروریستی ستاد مرکزی ارتش آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام با نخست‌وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه نخست وزیری عراق، در شامگاه پنجشنبه «مایکل کرولا» فرمانده نیروهای تروریستی ستاد مرکزی آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام با «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد.
براساس بیانیه دفتر نخست وزیر عراق، این دیدار در بغداد برگزار شد و در آن دو طرف آخرین تحولات عراق و منطقه و مسائل و موضوعات مورد اهتمام بغداد و واشنگتن از جمله امنیت منطقه‌ای را بررسی کردند.
بررسی افق همکاری دوجانبه، توسعه همکاری‌ها در زمینه امنیتی، نظامی مختلف به ویژه در زمینه آموزش و رایزنی و توسعه تجربه‌های امنیتی از جمله افزایش توان نیروهای نظامی عراقی برای مقابله با چالش‌های امنیتی از دیگر موضوعات مورد بحث در این دیدار بوده است.
این دیدار درست چند ساعت پس از آن صورت گرفته که یک منبع امنیتی از سقوط یک فروند پهپاد آمریکایی در شهرستان الطارمیه واقع در شمال بغداد، پایتخت عراق خبر داد.
منبع مذکور، علت سقوط پهپاد را نقض فنی اعلام کرده است و گفته شده است که پس از سقوط نیز نیروهای آمریکایی وارد محل سقوط شده و پهپاد را با خود برده‌اند.
هنوز جزئیات بیشتری از این حادثه اعلام نشده و مشخص نیست که در جریان دیدار نخست وزیر عراق و فرمانده سنتکام درباره سقوط پهپادی آمریکایی در شمال بغداد گفتگویی صورت گرفت است یا خیر؟
دیدار میان نخست وزیر عراق و فرمانده نیروهای آمریکایی در منطقه در حالی صورت گرفته که سال گذشته سو قصد به جان مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق با واکنش‌ها و گمانه‌های متعددی در داخل و خارج عراق روبرو شد و برخی آن را طرحی آمریکایی عنوان کردند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari