رئیس جمهوری ترکیه به آمریکا تذکر داد که در ارتباط با توافق مربوط به خرید جنگنده‌های اف-۱۶ کارشکنی نکند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به مذاکراتش با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در جریان نشست ماه ژوئن ناتو در شهر مادرید گفت، بایدن متعهد شد به این که “هرگونه حمایتی که بتواند از توافق مربوط به جنگنده‌های اف-۱۶ به عمل بیاورد.”
اردوغان با اظهار امیدواری از این بابت که آمریکا در قبال این مساله ترکیه را وادار به در پیش گرفتن “مسیرهای متفاوت” نکند، تاکید کرد آمریکا تنها کشور در دنیا نیست که جنگنده می‌فروشد.
او خاطر نشان کرد، کشورهای مثل انگلیس، فرانسه و روسیه هم جنگنده می‌فروشند و اضافه کرد: این امکان هست که آنها را از هر جایی تهیه کرد و برخی در این خصوص برای ما سیگنال می‌فرستند.
اردوغان در پاسخ به سوالی در مورد بیانیه اخیر واحد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) در تاریخ هفتم سپتامبر برای درخواست از جامعه بین‌المللی در خصوص حمایت کردن از شبه‌نظامیان نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در برابر داعش گفت: “آمریکا متأسفانه به گام‌های اشتباه خود در قبال قسد ادامه می‌دهد.”
او گفت که این موضوع را نزد بایدن در سفرش به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح خواهد کرد. رئیس جمهوری ترکیه همچنین گفت کشورش در مقایسه با سایر کشورهای جهان “مصمم‌ترین و گسترده‌ترین عملیات” را علیه گروه تروریستی داعش انجام داده است. همچنین رئیس جمهوری ترکیه گفت که اگر برنامه‌هایش اجازه دهد، در مراسم تدفین الیزابت دوم شرکت می‌کند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari