ولودیمیر زلنسکی تاکید کرد که مذاکره با فدراسیون روسیه درخصوص پایان جنگ همچنان "غیرممکن" است زیرا این کشور در ایجاد هرگونه مواضع مناسب "شکست" خورده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری «یوکراینسکا پراودا»، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین طی نشست سالانه “استراتژی اروپایی یالتا” (YES) عنوان داشت: «ما می‌خواهیم به جنگ خاتمه دهیم، اما توانایی و شرایط ما تغییر کرده است. مردم ما نمی‌خواهند با تروریست‌ها مذاکره کنند. گرچه برخی می‌توانند با تروریست‌ها ارتباط برقرار کنند زیرا دست کم آن‌ها می‌دانند که این تروریست‌ها چه می‌خواهند.»
وی مدعی شد که “هیچ اطمینانی وجود ندارد که طرف روسی به وعده‌هایی که می‌دهد، عمل خواهد کرد.” زلنسکی افزود: «من فکر می‌کنم آن‌ها به وعده‌هایشان عمل نخواهند کرد. هیچکس باور ندارد که آن‌ها به وعده‌هایشان عمل خواهند کرد.»
رئیس‌جمهوری اوکراین در ادامه توضیح داد: «جهت راه‌اندازی ارتباط دیپلماتیک با روسیه، رهبران این کشور باید عزم سیاسی خودشان را نشان دهند. آن‌ها باید رفتار کردن مانند تروریست‌ها را متوقف کنند. آن‌ها باید نشان دهند که آماده برگرداندن سرزمینی هستند که متعلق به آن‌ها نیست. سپس ما می‌توانیم درخصوص مسائلی گفت‌وگو کنیم که ممکن است منجر به اقدامات دیپلماتیک مشخصی شود.»
در همین حال اوکراین ضمن اعلام پیشروی ده‌ها کیلومتری نیروهای نظامی خود در جبهه جنوب مدعی شد که کنترل یک شهر کلیدی واقع در شرق این کشور را بار دیگر در دست گرفته است. ارتش روسیه اما گفته است به منظور دستیابی به اهداف عملیات نظامی‌اش، تصمیم به سازماندهی مجدد نیروها در مناطق شرقی گرفته است.
انتهای پیام
آقای زانسگی غیرممکنه؟؟بزودی با التماسهایت ممکن خواهدشد وآن چه ممکنی@!فکرکردی ناتووآمریکا تورانجات خواهند داد، کورخوندی@!!@@.

source

توسط jahankhabari