نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین با اشاره به اینکه اسرائیل بیشتر بندهای توافقنامه اسلو را لغو کرده، تنش اسرائیل را دستورالعملی برای انفجاری بزرگ دانست که اسرائیل آن را تغذیه می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، محمد اشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در ابتدای جلسه هفتگی امروز (دوشنبه) کابینه در شهر رام‌الله تاکید کرد: تنش اسرائیلی در واقع دستورالعملی برای یک انفجار بزرگ است که اسرائیل با احزاب مختلفش، آن را به عنوان تبلیغی انتخاباتی تغذیه می‌کند.
اشتیه گفت: مخفی شدن پشت خلأ چشم انداز سیاسی، سرگرم شدن جهان با جنگ اوکراین و حرکت در مسیر انتخابات اسرائیل نمی‌تواند سرپوشی برای جنایات رژیم اشغالگر باشد. اسرائیل بیشتر بندهای توافقنامه اسلو را لغو کرده و چیزی از آن باقی نمانده است.
نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه تاکید کرد: جهان باید بیدار شود و ببیند اسرائیل با مردم مظلوم و تحت اشغال ما چه می‌کند، مردم ما مقاوم هستند و تا نابودی اشغالگری هرگز تسلیم نخواهند شد.
در ماه جاری میلادی شش فلسطینی به شهادت رسیدند و از ابتدای سال جاری میلادی بیش از ۹۰ فلسطینی دیگر با شلیک سربازان اسرائیلی در کرانه باختری به شهادت رسیدند، همزمان تنش‌های میدانی به شکل بی‌سابقه‌ای افزایش داشته‌اند.
همچنین اشتیه با اشاره به گذشت ۲۹ سال از زمان امضای توافقنامه صلح اسلو میان سازمان آزادی‌بخش فلسطین و رژیم صهیونیستی که قرار بود به تشکیل کشور فلسطین بر اساس مرزهای اشغالی سال ۱۹۶۷ منجر شود، گفت: اسرائیل چیزی از توافقنامه اسلو باقی نگذاشته و بیشتر بندهای آن را لغو کرده و بخش‌های سیاسی، اقتصادی و جغرافیایی آن را ملغی کرده و از گفتگو درباره راه‌حل نهایی امتناع می‌کند.
او در ادامه گفت: اسرائیل به اقدامات یک‌جانبه خود و در رأس آنها شهرک‌سازی‌ها و کسر کردن‌های اموال فلسطینیان که بر خلاف توافق‌نامه هستند، ادامه داده و نیز بر خلاف توافقنامه یاد شده از آزادسازی گروه چهارم اسرای قدیمی و بیمار خودداری می‌کند.
نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین تاکید کرد: اسرائیل بیشتر بندهای توافقنامه‌هایی که با ما امضا کرده را نقض و در واقع لغو کرد و این موضوع ما را ملزم می‌کند روی آن تمرکز کرده و آن را بررسی کنیم.
اشتیه افزود: اسرائیل در جهان ادعا می‌کند که به دنبال تقویت جایگاه تشکیلات خودگردان است اما آنچه انجام می‌دهد، تنها اقدامی مستمر برای نابودی تشکیلات و ضربه زدن به نهادهای آن است.
او ادامه داد: محاصره غزه، جنگ علیه قدس و شهرک‌سازی‌ها باید متوقف شوند، این خواسته ما و مردم‌مان است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari