پاپ فرانسیس قطع گفتگو با روسیه را به شدت رد کرد و خواستار تداوم گفتگوها شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «پاپ فرانسیس» در مورد خط قرمزهای واتیکان در روابط با مسکو اظهارنظر و تاکید کرد که گفت و گو حیاتی است و باید همیشه به عنوان راهی برای درک متقابل و صلح حفظ شود.
پاپ در جریان یک کنفرانس خبری که در زمان بازگشت از قزاقستان برگزار شد، گفت: همیشه باید فرصت گفت‌وگو به همه داده شود، زیرا همیشه فرصتی برای تغییر چیزی از طریق گفت‌وگو و ارائه یک دیدگاه جایگزین وجود دارد.
پاپ فرانسیس افزود: این [دیالوگ] باید با دست دراز و یک گام به جلو انجام شود، در غیر این صورت آخرین درهای صلح را خواهیم بست.
پیش از این، رئیس کلیسای کاتولیک روم گفته بود که می‌خواهد با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دیدار کند.
پاپ فرانسیس روز پنجشنبه برای شرکت در هفتمین کنگره رهبران مذاهب جهانی و سنتی به قزاقستان سفر کرده بود. وی در حاشیه این مراسم با هیئت کلیسای ارتدکس روسیه به سرپرستی رئیس بخش روابط خارجی کلیسای پاتریارک مسکو «آنتونی ولوکولامسک» دیدار کرد. مقام کلیسای روسیه بعداً گفت که این دیدار به ابتکار پاپ برگزار شد.
پیش از این نیز، پاپ فرانسیس در گفتگویی که با سی ان ان پرتغال انجام داد، درباره اظهار تمایلش برای سفر به روسیه و اوکراین بعد از سفر اخیرش به کانادا با هدف حمایت از گفتگوها، خاطرنشان کرد: حالا من نمی‌توانم این سفر را انجام دهم زیرا بعد از سفرم به کانادا کمی درمان زانویم به مشکل برخورد و پزشک من برایم انجام این سفر را منع کرده و گفت قبل از قزاقستان تو نمی‌توانی سفر کنی.
او خاطر نشان کرد: من ارتباطم از طریق تلفن را حفظ کرده‌ام. می‌شود کاری در بین همه ما انجام شود. من وضعیت را با درد و دعا کردن‌هایم دنبال می‌کنم. اما وضعیت واقعاً غم انگیز است.
وی افزود: من همواره معتقدم ما با داشتن گفتگو پیشرفت می‌کنیم.
رهبر مسیحیان کاتولیک جهان در مصاحبه‌ای که در ماه ژوئیه انجام داده بود نیز گفت خواستار سفر به کی یف است اما همچنین می‌خواهد به مسکو هم سفر کند و ترجیحش این است که ابتدا به مسکو برود تا از صلح حمایت کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari