همزمان با نزدیک شدن اربعین، مقامات محلی در کربلا در تلاش برای میزبانی هرچه بهتر از میلیون‌ها زائر و برگزاری باشکوه مراسم اربعین هستند.
به گزارش ایسنا، به نقل از رسانه‌های عراق، جاسم الفتلاوی، دستیار استاندار کربلا در سخنانی درباره مقدمات برگزاری مراسم اربعین حسینی اعلام کرد که با نزدیک شدن اربعین وارد اوج آمادگی برای برگزاری برنامه‌های تدارک دیده شده برای این مراسم است.
وی در این باره گفت: استانداری امروز با افزایش شمار زائران از داخل و خارج عراق وارد مرحله اوج آمادگی خواهد شد و این امر مستلزم تلاش مضاعف و خدمات مضاعف در راستای برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین حسینی است.
الفتلاوی ادامه داد: تمامی ادارات خدمات رسان ما از روز اول آغاز پیاده روی اربعین تا این لحظه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای ارائه بهترین خدمات به زائران تلاش کرده و می‌کنند.
الفتلاوی درباره برنامه‌های ویژه برای جابجایی زائران اربعین نیز به موفقیت مقامات محلی استان کربلا برای افزایش ورودی‌ها و اختصاص خیابان‌های اصلی بیشتر برای تردد زائران و همچنین باز کردن سه ضلع در محور “الحسینیه” (خیابان زینب الکبری) برای تسهیل ورود و خروج زائران به کربلا اشاره کرد.
پذیرایی کربلا از زائران حسینی
دفتر رسانه‌ای استانداری کربلا نیز اعلام کرد که مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق دستور تسهیل روند ورود و خرج زائران به کربلا را صادر کرده است.
تدارکات در کربلا برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین
در این بیانیه آمده است که الکاظمی به مقامات و دستگاه‌های ذی‌ربط دستور داده است تا خودروهای مورد نیاز برای انتقال زائران به کربلا در تمامی استان‌های عراق را فراهم کنند.
وی همچنین از نصیف جاسم الخطابی، استاندار کربلا خواست که به شخصه بر تدارکات لازم برای برگزاری مراسم اربعین و تسهیل حمل و نقل زائران نظارت کند.
پذیرایی کربلا از زائران حسینی
در همین حال، یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق نیز از حضور ۲۰ میلیون زائر در کربلا خبر داد.
وی در این باره گفت: ۱۵ میلیون عراقی و پنج میلیون خارجی در اربعین امسال در کربلا حضور به هم رسانده‌اند.
تدارکات در کربلا برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین
رسول افزود: وی افزود: مراسم امسال با تسهیل در انتقال زائران همراه بوده است و یگان‌های بزرگ امنیتی برای تامین امنیت مراسم و زائران وارد کربلای معلی شده‌اند.
پذیرایی کربلا از زائران حسینی
وی ادامه داد: نیروهای امنیتی تا زمان بازگشت زائران در کربلای معلی حضور خواهند داشت و رصد هوایی در طول ۲۴ ساعت برای تامین امنیت شهر کربلا و مناطق اطراف آن همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari